10. Geleneksel Milas Deve Güreşi Festivali, yarın!

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

10. Geleneksel Milas Deve Güreşi Festivali, yarın!
Bu içerik 962 kez okundu.

10. Geleneksel Milas Deve Güreşi Festivali, yarın Yeni Milasspor Kulübü yararına gerçekleştirilecek…

Ege bölgesinin en büyük deve güreşi organizasyonları arasında yeralan Milas Deve Güreşleri, bu yıl Milas Devecilik Kültürü ve Deve Güreşlerini Yaşatma Derneği’nin organizasyonu ile Muğla Süper Amatör Küme Ligi’nde mücadele eden Yeni Milasspor Kulübü yararına gerçekleştirilecek.

12 Şubat Pazar günü Milas Arena’da yapılacak olan güreşlere Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden yaklaşık 110 devenin katılması bekleniyor.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Yeni Milasspor Başkanı Hasan Özmen himayesinde düzenlenen ve Yeni Milasspor yararına yapılacak güreşlere ilçemizi temsilen katılacak bazı develer, geçtiğimiz hafta içinde davul-zurna eşliğinde Milas caddelerinde dolaştırılarak, vatandaşlar güreşlere davet edildi.

 

Türkiye Şampiyonluğu

için mücadele edecekler

Düzenlenecek olan güreşlere Aydın’ın Atça ilçesinden katılacak olan Baybora 1 ile Bodrum’dan katılacak olan Kanka adlı develerin arasında Türkiye Şampiyonluğu Kupa Güreşi yapılacak.

Türkiye’de isim yapmış ve birçok güreşlerde başarı elde etmiş olan Baybora ile Kanka’nın kıyasıya mücadelesinin güreşlere renk katması bekleniyor.

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Tertip Komitesi ve Yeni Milasspor Kulübü güreşleri öncesinde 5’er dakikadan yaklaşık 50 güreşin yapılacağı öğrenildi.

Kupa güreşlerinin ise 10’ar dakika süreceği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X