‘Huzur uygulaması’ gerçekleştirildi

Oktay ÇAYIRLI -

‘Huzur uygulaması’ gerçekleştirildi
Bu içerik 833 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile koordineli olarak 81 ilde ‘huzur uygulaması’ gerçekleştirildi... İlçemizde de gerçekleştirilen huzur uygulamasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yönetti…

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile koordineli olarak 81 ilde Cuma günü akşam saatlerinde huzur uygulaması gerçekleştirildi.

İlçemizde Jandarma ve Polis ekiplerince Milas – Selimiye karayolu üzerindeki polis kontrol noktasında ortaklaşa olarak gerçekleştirilen çalışma sırasında durdurulan minibüs, otobüs, kamyonet ve otomobillerde Jandarma ve Polis ekipleri bünyesindeki uyuşturucu ve bomba arama dedektör köpekleriyle arama yapıldı.

 

Jandarma’dan 11 ayrı

noktada çalışma

Öte yandan Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, ilçemizin 11 ayrı noktasında 120 personelin katılımıyla çalışma yapıldı.

Çalışmada, 2 bin 500 şahsın kimlik kontrolü yapılırken, sorgulama sırasında araması bulunan 4 kişi yakalandı. Ayrıca bin 200 araç ve 29 işyerinde de kontroller yapıldı. Evrak eksiklikleri bulunan 9 araca ve 7 işyerine para cezası kesildi.

 

Ülkemiz genelinde

80 bin 88 personel ile …

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

“Ülkemizin huzur ve güvenliğinin teminatları olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, 81 ilde koordineli olarak 10 Şubat akşamı sabit yol uygulaması ve umuma açık yer uygulaması şeklinde iki aşamalı uygulama gerçekleştirdi.

Uygulamalar esnasında temel insan haklarına saygılı, özgürlük ve güvenlik dengesine önem veren bir yöntem ile mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması ile aranan şahıs ve araçların yakalanması amaçlandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Sahil Güvenlik Komutanı Vekili Bülent Olcay, Sahil Güvenlik Komutanı Yardımcısı Albay Ahmet Kendir’in Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezinden canlı bağlantılarla takip ettiği uygulamalara Polis, Jandarma ve Sahil Güvenlik birimlerinden toplam; 13 bin 966 ekip, 17 hava aracı, 71 deniz aracı, 417 dedektör köpeği, 80 bin 88 görevli katıldı.

Birçok il ve ilçede Polis, Jandarma ve Sahil Güvenlik birimlerince ortak uygulama noktaları oluşturuldu. Şehir giriş/çıkışları ile önceden tespit edilen 18 bin 131 hassas noktada şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uygulamayı Emniyet Genel Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezinden koordine etti. Bakan Soylu, uygulama noktalarında görevli Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik personeline canlı bağlanarak, denetimler hakkında bilgi aldı.

Güvenlik birimleri, 9 Aralık 2016 ile 28 Ocak 2017 tarihlerinde de ülkemiz genelinde denetimler yapmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X