“Halkın hassasiyeti basına yansıyor”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Halkın hassasiyeti basına yansıyor”
Bu içerik 540 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Başdanışmanı Can Pulak, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut’u ziyaret etti.

Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye’de kolay olan işlerin büyütüldüğünü, her sektörün kendi içinde güçlenmesi gerektiğini dile getiren Can Pulak, “Türkiye’nin en çok kamuda şeffaflığa ihtiyacı var. Bugün gazeteciler bilgiye kamunun izin verdiği ölçüde erişebiliyor. Böyle olunca eksik ve yanlış bilgi sayısı artıyor. Halkı ülkedeki gelişmelerle ilgili bilgilendirmekle görevli olan gazeteciler bilgi eksikliği nedeniyle mesleklerini tam olarak icra edemiyorlar. Örneğin ben Türkiye’nin dış borcunu tam olarak bilemiyorum. Ekonomi yazarlarının her biri farklı bir rakam veriyor. Bu ülkenin borcunun net bir şekilde yazılamamasının nedeni kamudan alınan eksik bilgiler. Eğer bu çözülür şeffaflık sağlanırsa, gazeteciler mesleklerini o zaman tam anlamıyla yapabilirler” dedi.

Kamu ve basın arasındaki ilişkileri Muğla’da geliştirmeye çalıştıklarını dile getiren Akbulut ise, Muğla basınına bakışın bu zor süreçten sonra çok farklı bir boyut kazandığını belirterek, “Muğla basını, ülkemizin içinde bulunduğu zor günlerde, özellikle Marmaris’te yaşanan suikast girişimi sonrası yaptığı haberlerle kendini kanıtladı. Muğla halkının hassasiyetinin basın emekçilerine yansıması bizi mutlu ediyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X