İlk toplantı yapıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

İlk toplantı yapıldı
Bu içerik 603 kez okundu.

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Milas Zeytin Hasat Şenliği için Üst Komite Üyeleri, Kaymakamlık Toplantı Salonunda bir araya geldi.

Katılımın yoğun olduğu toplantıya Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın yanısıra bazı kurumların yöneticileri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldılar.

Kaymakam Eren Arslan başkanlığındaki toplantıda, 3. Milas Zeytin Hasat Şenliği’nde Koordinatör olarak görev yapan Milas Ticaret ve Sanayi Odası AR-GE Dış İlişkiler Memuru Gülay Aytaç tarafından, önceki zeytin hasat şenliklerinin işleyişi ve gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bir sunum yapıldı.

Bilgilendirmenin ardından kurul üyeleri tarafından, daha önceki zeytin hasat şenliklerinde gelinen nokta, elde edilen başarılarla ulaşılan ‘çıta yüksekliği’ ve bundan sonraki zeytin hasat şenliklerinde bu çıtanın daha da nasıl yükseltilebileceği, Şenliğin uluslararası boyuta getirilebileceği, Milas zeytin ve zeytinyağının daha etkili ve yaygın olarak nasıl tanıtılabileceği gibi konularda değerlendirmeler yapılarak fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmeler sırasında ayrıca, ilçemizdeki zeytin hastalıkları ve bu hastalıklarla mücadele konusu da ele alındı.

Toplantının son bölümünde Gülay Aytaç, bu yıl gerçekleştirilecek olan 4. Milas Zeytin Hasat Şenliği için kurul üyelerinin oybirliğiyle yeniden Koordinatör seçildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X