“Memleketimizin üretmeye ve istihdama ihtiyacı var”

Oktay ÇAYIRLI -

“Memleketimizin üretmeye ve istihdama ihtiyacı var”
Bu içerik 967 kez okundu.

‘Hayat Boyu Öğrenme’ alanında yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması amacıyla Milas Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda, “İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı” gerçekleştirildi…

Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya, Milas Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı, Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu, Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milas İlçe Müftülüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Milas Anadolu Lisesi, Sakarya İlkokulu, Dr. Mete Ersoy Ortaokulu, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sebahattin Akyüz Fen Lisesi ile Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi’nin yöneticileri katıldı.

 

Milas Halk Eğitim

Merkezi’nin çalışmaları

Toplantı, Milas Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Seden Yavuz’un, 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı birinci döneminde Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar hakkında sunum yapmasıyla başladı. Açılan kurs ve kursiyer sayıları hakkında bilgi aktardıktan sonra, İlçe Hayat Boyu Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği, İl Hayat Boyu Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği toplantılarında alınan kararları toplantıya katılanlarla paylaşan Yavuz, 2016 -2017 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce açılması planlanan kurslar hakkında bilgi vererek, “İkinci dönem Milas Halı Dokuma, Hasta Kabul İşlemleri, İşaret Dili, Almanca A2, Fransızca, Fotoğraf Çekimi, Kösele Çanta Yapımı, 0-18 Yaş Aile Eğitim Programları, Hızlı F Klavye kurslarımız açılacak. Ayrıca çeşitli kurumlarla işbirliği içerisinde yapmayı planladığımız seminerler de var. Milas Müftülüğü, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milas Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı, Milas Belediye Başkanlığı ve Muğla Barosu Milas İlçe Temsilciliği işbirliği ile Evlilik Öncesi Eğitim semineri açmayı planlıyoruz” dedi.

 

Kişisel gelişim ve

istihdam açısından

önemli

Yavuz’un sunumundan sonra bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ilçemizde çok güzel çalışmalar yapıyor. Toplumumuzun hemen hemen her alanda ihtiyaç duyduğu kurslar açılıyor. Bugün, sizlerin önerileri ve toplumumuzdan gelecek olan taleplere göre yeni çalışmalar yapılacak. Çalışmalar, açılan kurslar çok geniş bir yelpazede yer alıyor. Şimdiye kadar da çok ciddi bir kurs ve kursiyer sayısına ulaşılmış. Bu kurslar, kişilerin kendisini geliştirmesi ve istihdam açısından önemli. Fakat burada kurslarda üretilenlerin pazarlanması sorunu var. Ortaya çıkarılan eserleri pazarlama yolları da aranmalı” dedi.

 

Sorun değil çözüm

üretmeliyiz

Toplantıya katılan kurum ve kuruluş yöneticilerinin öneri ve taleplerini dinledikten sonra yeniden söz alan Kaymakam Arslan, “Memleketimizin üretmeye ve istihdama ihtiyacı var. Bu alanda yapılan çalışmalara hep birlikte destek vermeliyiz. Sorun üreten değil sorunları çözen insanlar, yöneticiler olmaya devam etmeliyiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X