“OSB, bir şehrin çehresini değiştirir”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“OSB, bir şehrin çehresini değiştirir”
Bu içerik 762 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Sayman Üye Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Çorbacı ve Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu; Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Turgay Ava’yı ziyaret ederek kutladılar ve başarılar dilediler.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ziyaret sırasında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava’ya ilçemizin ekonomik potansiyeli hakkında bilgiler verdi.

Özer, Milas’ın en önemli tarımsal üretimi olan zeytinyağına MİTSO tarafından Coğrafi İşaret Tescili alındığını belirterek, “Böylece Milas Zeytinyağı, Türkiye’nin Coğrafi İşaretli beş zeytinyağından biri oldu. Böylece Milas Zeytinyağının kalitesi tescillenmiş oldu ve değeri daha da arttı” dedi.

Özer, MİTSO’nun da yönetici konumunda olduğu Milas OSB’de altyapı çalışmalarının sürmekte olduğunu belirterek, “Yıl sonu itibariyle altyapı çalışmalarının biteceğini umuyoruz. Altyapı çalışmaları biter bitmez de sanayi parsellerinin üyelere tahsisini yapacağız” dedi.

Kendisinin Akhisarlı olduğunu, ilk ve orta öğrenimini Akhisar’da tamamladığını, 1986 - 1990 yılları arasında İzmir Polis Kolejinde, 1990 - 1994 yılları arasında da Polis Akademisinde okuduğunu ve daha sonra Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde komiser yardımcısı olarak mesleğe başladığını, daha sonra Batman, İzmir ve Tunceli’de görev yaptığını ve 2015 yılında ise Muğla’ya atandığını belirten Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, “Eskiden Akhisar’da her yere tütün ekilirdi. Tütün tarımı bitince tütün tarlalarına zeytin dikildi. Şimdi Akhisar, Türkiye’nin önemli zeytin üreten bölgelerinden biri haline geldi. Fakat gördüğüm kadarıyla Milas’ta dağ taş zeytin” dedi.

Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, gelir gelmez Milas OSB’deki çalışmaları duyduğunu ve bölgenin gelişmesi adına çok sevindiğini belirterek, kendisinin ve Akhisarlıların yaşadığı OSB deneyimini paylaşarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yıllar önce Akhisar’da OSB kurulacağını duyduğumuzda pekçok kişi ‘ne gerek var’ demişti. Açıkçası biz de ‘Akhisar’da sanayi yok ki, OSB kurulacak da ne olacak?’ demiştik. Fakat OSB kurulduktan sonra şehirde çok hızlı bir gelişme oldu. Hiç sanayisi olmayan Akhisar, adeta bir sanayi şehri haline geldi. Akhisar’da benim bir arkadaşım vardı; babasıyla basit tarım araçları yaparlardı. Kısa bir süre önce Akhisar’a gittiğimde onunla karşılaştık. O küçük dükkanlarını OSB’de bir fabrikaya dönüştürmüşler. Şimdi Afrika ülkelerine tarım araçları ihraç ediyorlarmış. OSB, şehrin çehresini değiştirir. Burada da çok önemli gelişmeler olacağına inanıyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X