Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu toplandı

Oktay ÇAYIRLI -

Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu toplandı
Bu içerik 839 kez okundu.

Milas Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı, Milas Kaymakamlığı toplantı salonunda yapıldı. Kaymakam Eren Arslan’ın başkanlık ettiği toplantıya Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ve ilgili kurum yöneticileri katıldılar.

Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi Çocuk Koruma İl Sekreteryası Sosyal Hizmet Uzmanı Neslihan Han tarafından yapılan sunumda, bu zamana kadar yapılan toplantılar ve kurulun işleyişi, mevzuatı ve görevleri hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Sunumda ayrıca, Çocuk Koruma Kanununa göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla il, ilçe koordinasyonların çalışma usûl ve esasları hakkında, merkezi koordinasyon ve üyeleri, görevlendirmeleri, merkezi koordinasyon sekreteryası çalışma esasları, İl ve ilçe koordinasyonları, üyeleri, görevlendirmeleri ve sekreteryalarının çalışma esasları ve görevleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Sosyal Hizmet Uzmanı Han’ın sunumunun ardından da kurumlar, konuyla ilgili olarak daha önceden geliştirdikleri projeler hakkında bilgi verdiler.

Kaymakam Arslan, Kurulda yaptığı konuşmada kurum yöneticilerinden, konunun önemi doğrultusunda daha titizlikle çalışmalarını ve konuyu resmi görevlerinin ötesinde bir hassasiyetle takip etmelerini istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X