“Zeytinimize MİTSO’nun sahip çıkması bizleri sevindirdi”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Zeytinimize MİTSO’nun sahip çıkması bizleri sevindirdi”
Bu içerik 800 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Milas Mahalle Muhtarları Derneği’ni ziyaret etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Ticaret ve Sanayi Odalarında mesleki demokratik işleyişin ilk basamağının meslek komiteleri, demokratik sistemde ise mahalle muhtarları olduğunu belirterek muhtarlara başarılar diledi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Üyesi Hayati Çorbacı ve Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu, Milas Mahalle Muhtarları Derneği’ni ziyaret ettiler.

Dernekte, Milas’ın 132 mahalle muhtarını temsilen Dernek Başkanı ve Hacıilyas Mahallesi Muhtarı Mehmet Çoban, Gazipaşa - Firuzpaşa Mahalleleri Muhtarı Recep Panay, Gümüşlük Mahallesi Muhtarı Tahsin Drama, Hayıtlı - Ahmetçavuş Mahalleleri Muhtarı Ayhan Demirçivi ile görüşen MİTSO yöneticileri, muhtarlardan mahallelerinin sorunları, ihtiyaçları ve beklentileri hakkında bilgi aldı.

 

“Milas zeytinyağına

Coğrafi İşaret

alınmasından çok büyük

bir memnuniyet duyduk”

Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, MİTSO yöneticilerinin Milas’ın 132 mahalle muhtarını temsilen derneklerini ziyaret etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirip, MİTSO’nun Milas’ın ürünlerine sahip çıkmasını, Milas’ın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle doğal güzelliklerinin tanıtımı için yaptıklarını birer Milaslı olarak takdirle karşıladıklarını belirterek, “Özellikle Milas zeytinyağına Coğrafi İşaret alınmasından çok büyük bir memnuniyet duyduk. Bugüne kadar hak ettiği değeri bulamamış olan zeytinimize MİTSO’nun sahip çıkması bizleri sevindirdi. MİTSO yöneticilerine, yaptıkları bu güzel çalışmalar nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.

 

“Çok önemli görevler yapıyorsunuz”

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise, yaptığı konuşmada, TOBB üyesi meslek odalarının mesleki demokratik işleyişlerinde ilk basamağın meslek komiteleri olduğunu belirterek, “Demokratik sistem içinde ise ilk adımı mahalle muhtarları oluşturuyor. Mahalle halkı, seçimlerin ilk aşamasında mahalle muhtarlarını seçiyorlar. Sonra da mahallelerinin çeşitli sorunlarının çözümünü belediyelerden önce muhtarlardan bekliyorlar. Bu nedenle sizler çok önemli görevler yapıyorsunuz. Bu önemli görevlerinizde size MİTSO yönetimi olarak başarılar diliyoruz” dedi.

 

Davetler

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ziyaret sırasında, Odanın Milas’ın tanıtımı için yaptığı çalışmaları da anlatarak, muhtarları Milas’ta 2 - 5 Mart tarihleri arasında yapılacak Güney Ege 8. Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na, 9 - 12 Mart tarihleri arasında yapılacak Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’na ve Milas’ın tarihi ve turistik değerleriyle tanıtılacağı ve 23 - 26 Mart tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Turizm Fuarı’na davet etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X