“Bafa, Selimiye ve Beçin pazaryerlerini de yenileyeceğiz”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“Bafa, Selimiye ve Beçin pazaryerlerini de yenileyeceğiz”
Bu içerik 745 kez okundu.

Milas Belediyesi, Ören’deki pazaryerinde iyileştirme-düzenleme çalışmalarını tamamlarken, kırsal mahallelerimize yönelik olarak “Her Mahalleye Çocuk Oyun Parkı” sloganıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında Sarıkaya Mahallemize de Çocuk Oyun Parkı yapıyor …

 

Ören Pazaryeri

Milas Belediyesi, Ören’de bin metrekare kapalı alana sahip pazaryerinin çatısını 1 metre yükselterek yeniledi. Her türlü iklim şartlarına dayanıklı yeni nesil çatı uygulamasıyla yenilenen pazaryeri, daha estetik ve daha dayanıklı hale geldi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yapılan çalışmalarla ilçemizin hizmet standartlarını yükselttiklerini belirterek, “Konforlu ve hijyenik alışveriş ortamları oluşturmak adına ilçemizdeki pazar yerlerini yeniliyoruz. Bu kapsamda Ören Mahallesi’ndeki pazaryerini hızlı bir şekilde yenileyerek hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Yenilediğimiz çatı sayesinde pazaryeri daha modern bir görünüme kavuştu. Daha önceki çatının eski ve alçak olması nedeniyle yaz aylarında esnafımız ve pazara gelen vatandaşlarımız sıcaktan alışveriş yapamıyordu. Yenilenen çatı sayesinde esnafımızın daha konforlu ve daha sağlıklı şartlarda vatandaşlarımıza hizmet vermesini sağladık. Hemşerilerimize de, pazara gelerek daha güzel bir ortamda alışveriş yapma imkanı sunduk. Esnafımıza ve hemşehrilerimize daha kaliteli hizmetler sunmak için her zaman elimizden geleni yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte Bafa, Selimiye ve Beçin pazaryerlerinde de yenileme çalışmalarımız olacak” dedi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Pazaryerinin yenilenmesinden dolayı mutlu olduklarını dile getiren Örenli vatandaşlar ise, “Pazarımız çok güzel oldu. Mahallemiz her geçen gün daha da güzelleşiyor. Hizmetlerden dolayı Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a ve Milas Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederiz” diyorlar.

 

Sarıkaya’ya da

Çocuk Oyun Parkı

Milas Belediyesi’nin, kırsal mahallelerimize yönelik olarak “Her Mahalleye Çocuk Oyun Parkı” sloganıyla başlattığı çalışmalar sürdürülüyor.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında şimdiye kadar 100 mahalleye çocuk oyun parkı kuran ekipler, şu sıralarda Sarıkaya Mahallesindeki çocuklar için çalışıyor.

Sarıkaya Mahalle Muhtarı tarafından gösterilen yerde çalışma başlatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri alanın düzeltilmesi ve çevre düzeninin bitirilmesinin ardından çocuk oyun ekipmanlarının montajına başladı.

Salıncak, kaydırak ve tahterevalli gibi çeşitli oyun gruplarının monte edildiği alan daha sonra yeşillendirilip oturma bankları da monte edilerek vatandaşların da vakit geçirebilecekleri bir alan haline getirilecek.

 

Hayırlı olsun

Vatandaşların beğenisini kazanan Çocuk Oyun Parkı çalışmaları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sadece çocuklar için değil, büyük küçük herkesin faydalanabileceği şekilde düzenleme yapıldığını belirterek, “Sağlıkla, mutlulukla, paylaşımla bir arada olmanın değeriyle büyüyen çocukların, kentte yaşayan çocuklarla eşit şartları sağlayarak sağlıklı bir toplum oluşturacağının bilinciyle onlar için en iyisini ve en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Bir taraftan yeni parkları kurarken bir taraftan da eski parkları yenileyerek, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyoruz. Park çalışmalarımız bundan sonra da vatandaşlarımızdan gelen talepler ve ihtiyaçlar çerçevesinde devam edecek. Bu parklarımız tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X