Kızılay’dan, Bodrumlu bağışçılara madalya

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

Kızılay’dan, Bodrumlu bağışçılara madalya
Bu içerik 426 kez okundu.

Türk Kızılayı’nın Bodrum’daki gönüllü kan bağışçılarına madalya töreni düzenlendi … Törende, Kızılay’a kan bağışında bulunan bağışçılara altın ve bronz madalyalar takdim edildi…

Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yıldız, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Milas-Bodrum Kızılay Şube Başkanı Mustafa Gezginci, Marmaris Kan Merkezi Doktoru Fethi Halepliler ile Kızılay görevlileri ve bağışçı yurttaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende 35 ünite bağış yapan Hamdi Akıncı ile 36 ünite bağış yapan Aslan Atilla Kılıçlar altın madalya, 25’er ünite kan bağışlayan Haluk Dikmen ve Mustafa Zafer İşeri gümüş madalya ile ödüllendirildi. 10 ünitenin üzerinde kan bağışı yapan çok sayıda bağışçıya da bronz madalya takdim edildi. 45 ünite kan bağışı yapan ve plaketle ödüllendirilen Zihni Kaan Ahıska ise törene katılamadı.

Altın ve gümüş madalya alan bağışçılar ödüllerini Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, Bodrum Jandarma Komutanı Ufuk Keleş ve Milas-Bodrum Kızılay Şube Başkanı Mustafa Gezginci’nin elinden aldılar.

Törende bir konuşma yapan Kaymakam Bekir Yılmaz, kan bağışının önemine dikkat çekerek, “Bu tür şeylere ihtiyaç olmayınca insan değerini bilemiyor. Organ bağışı da aynı şekilde. Ancak bir yakınınız ihtiyaç duyduğu zaman işin önemini daha iyi kavrıyorsunuz. Kan bağışında da özellikle az olan kan grubuna ihtiyaç duyulduğunda sıkıntı çekilebiliyor. Onun için hepimizin kan bağışı konusunda duyarlı olması gerekiyor” derken, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “İyi ki Kızılayımız var. Ne zaman sıkışsak yardımımıza koşuyor. Biz Kızılay için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Umarım kan bağışı yapabileceğimiz binamıza da Bodrum’da sahip oluruz” dedi.

Bodrum-Milas Kızılay Şube Başkanı Mustafa Gezginci ise yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Ben ve yönetim kurulum 2 dönemdir Milas Kızılay Şubesi için elimizden geldiğince görev yapıyoruz. Türk Kızılayı olarak bütün amacımız halkımızın yanında olmak, hayati ihtiyaç olan kan ihtiyacını karşılamak. Biz bütün bunları devletimizin ve hayırsever yurttaşlarımızın desteğiyle yapıyoruz. Bodrum Kızılay Yönetiminin görevine bazı sebeplerden dolayı Kızılay Genel Merkezi tarafından son verilmiştir. Ben bu konulara girmeyeceğim. Kendilerine, yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Genel merkezimiz Bodrum Şube Başkanlığına şahsımı ve yönetim kurulumuzu görevlendirdi. Yarı Bodrumlu olarak bu görevi severek başarı ile yapacağıma yürekten inanıyorum. Çalışmalarımızdaki desteklerinden dolayı Bodrum’un yerel yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Ödüllerin sunulmasının ardından tören çekilen anı fotoğrafları ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X