“Uzay Kampı Planetaryum Pomelon’da”

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

“Uzay Kampı Planetaryum Pomelon’da”
Bu içerik 976 kez okundu.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Pomelon Alışveriş Merkezi tarafından hazırlanan “Uzay Kampı Planetaryum Pomelon’da” projesinin protokolü imzalandı…

Öğrencilerin yaşadıkları evreni keşfetmelerini sağlamak, bilime karşı ilgi uyandırmak, hayal güçlerinin sınırlarını zorlamak amacıyla “Uzay Kampı Planetaryum” Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Pomelon Alışveriş Merkezi’nin katkılarıyla 24 Şubat – 5 Mart tarihleri arasında ücretsiz olarak ilçemizdeki öğrencilerle buluşturulacak.

Yapılacak çalışmayla ilgili protokol, önceki gün Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve Milas Pomelon Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Yiğit Taban tarafından imzalandı.

İmza töreninde, çalışma hakkında bilgi veren Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, “Bu protokolün amacı, öğrencilerin yaşadıkları evreni keşfetmelerini sağlamak, bilime karşı ilgi uyandırmak, hayal güçlerinin sınırlarını zorlamak. Uzay çadırı içerisinde uzay, yıldızlar ve gezegenler hakkında filmler gösterilecek. Astronot kostümlü bir animatör öğrencileri karşılayacak. Astronot kostümlü sunucuların soru cevap bilgi kartları ile çocuklarla gerçekleştireceği eğitici, eğlendirici ve bilgilendirici atölye çalışması yapılacak. Tüm gezegenlere ilişkin, gezegenlerin maketleri uzay çadırı önünde sergilenecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X