“Milas Kültür Rotası Projesi” için son incelemeler yapıldı

Melih KAŞKAR -

“Milas Kültür Rotası Projesi” için son incelemeler yapıldı
Bu içerik 477 kez okundu.

Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Milas’ta incelemede bulundu.

Milas Belediyesi tarafından hayata geçirilmesi planlanan “Kültür Rotası” projesi kapsamında Milas’a gelen Muğla Valiliği Yatırım ve Koordinasyon Başkanlığı yetkilileri incelemelerde bulundular.

Milas Belediyesi KUDEB birimi sorumlusu Arkeolog İ. Ernur Öztekin tarafından bilgilendirilen ekip ‘Kültür Rotası’nın başlangıcı olarak düşünülen Baltalı Kapı’dan başlayıp incelemelerde bulundu.

Milas Belediyesi Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz’ün de eşlik ettiği ekip tarafından inceleme sonunda  kapsamlı şekilde hazırlanacak olan  rapor daha sonra Muğla Valisi Amir Çiçek’e sunulacak.

Daha önce Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından da incelenen, ilk adımı 2012 yılında atılan “Milas Kültür Rotası Projesi”nin Baltalı Kapı Sokak Sağlıklaştırma ve Hacıilyas Meydanı projeleri Yüksek Mimar Meral Oğuz tarafından hazırlandı.

Proje, Baltalı Kapı’dan başlayarak, Balavca Deresi, Kral Hekatomnos Anıt Mezarı, Çöllüoğlu Hanı, Arasta, Hacıilyas Meydanı, Gümüşkesen Mezar Anıtı ve Macar Evleri’ni kapsayacak şekilde güncellendi.

Milas Belediyesi’nce geliştirilen projenin Muğla Valiliğinin ilgili fonundan finanse edilmesi amacıyla çalışmalar sürüyor.

Kültür ve Tabiat varlıklarını kullanarak Milas’ın turizm potansiyellerinin ön plana çıkartılmasının, turizmin 12 aya yayılması ve ekonomide de canlanmaya katkı sağlamasının düşünüldüğü projeye Muğla Valiliği tarafından onay verilmesinin ardından, uygulamaya en kısa sürede geçileceği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X