Vali Çiçek, Milas Boğaziçi Mahallesinde Vatandaşlarla Buluştu

Oktay ÇAYIRLI -

Vali Çiçek, Milas Boğaziçi Mahallesinde Vatandaşlarla Buluştu
Bu içerik 527 kez okundu.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Salı günkü Milas ziyareti sonrası, Boğaziçi Mahallesi’ndeki vatandaşlarla buluştu.

Vatandaş buluşmasında Vali Amir Çiçek’e Milas Kaymakamı Eren Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla Defterdarı Veysel Sezgin, Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik, Milli Parklar Müdürü Mehmet Somer Kırker, İlçe Protokolü, Boğaziçi Muhtarı İbrahim Köksal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşlarla buluşmaların bir toplantıdan ziyade bir buluşma olduğunu, Birlikte olma beraber olma, ortak akıl arama olduğunu söyleyen Vali Çiçek, “Muğlamızın her yeri bir doğa harikasıdır. Gelecek nesillerin bizlere ve sizlere emaneti olan bu muhteşem doğayı koruyacağız. Bunu yaparken vitrin gibi seyredelim demiyorum. Bu güzelliklerimizden faydalanalım. Ancak güzelliğini bozmadan hem koruyalım hem kullanalım hem de bu güzellikleri gelecek nesillere ulaştıralım” diye konuştu.

Turizmde, tarımda, denizcilikte sürdürülebilir çalışmaları desteklediğini belirten Vali Çiçek” Elbette turizmimizi geliştireceğiz ancak sürdürülebilir turizm olarak geliştireceğiz. Turizm kadar halkımızın da ihtiyaçlarını gözeterek çevresel, sosyal ve kültürel değerlerin korunmasını ve bu sayede ekonomik olarak da sadece kısa vadeli değil kalıcı bir fayda sağlamayı amaçlayan bir turizm yaklaşımı şeklinde ortak akıl ve kolektif hareket ile yapabiliriz.” dedi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan da yaptığı konuşmada Sürdürülebilir kalkınma, sürdürülebilir turizm ve tarım projelerine verdiği destekten ve Projelere sahip çıktığından dolayı Vali Çiçek’e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından buluşmaya katılan vatandaşlara tek tek söz vererek, onların sorun ve taleplerini ilgiyle dinleyen Vali Çiçek, dile getirilen sorun ve taleplerin çözüme kavuşturulması için kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine talimat verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X