“Raflarınızda Coğrafi İşaretli Milas Zeytinyağı da olsun”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“Raflarınızda Coğrafi İşaretli Milas Zeytinyağı da olsun”
Bu içerik 593 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, üyelerinin oda çalışmaları hakkındaki görüş, düşünce, öneri ve eleştirilerini dinlemek üzere üyelerine ziyaretleri sürdürüyor. MİTSO Yönetimi, dededen toruna bir aile geleneğini yaşatan Helvacıoğlu Kurukahve ve Kuruyemiş işletmesinin Cumhuriyet Caddesindeki yeni mağazalarını ziyaret ederek işletmenin üçüncü kuşaktan sahibi olan Uğur Helvacıoğlu’nu kutlayıp başarılar dilediler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Helvacıoğlu’ndan, raflarında coğrafi işaretli Milas zeytinyağının da olmasını istedi.

MİTSO yöneticilerinin ziyaret ettiği Helvacıoğlu Kurukahve ve Kuruyemiş işletmesinin sahibi Uğur Helvacıoğlu, aynı işi sürdürmekte olan baba Hasan Helvacıoğlu ve aynı işten emekli olan Ferhat Helvacıoğlu ile görüşen MİTSO yöneticileri Oda çalışmalarını anlattılar ve işyeri sahiplerinden Oda çalışmalarıyla ilgili görüş, düşünce, öneri ve eleştirilerini sordular.

Helvacıoğlu markasının üçüncü kuşaktan temsilcisi olan Uğur Helvacıoğlu, kendilerini ziyaret ederek kutlayan MİTSO yöneticilerine teşekkür etti. Helvacıoğlu, MİTSO’nun özellikle Milas zeytinyağına coğrafi işaret almasının çok büyük bir başarı olduğunu belirterek, “Bunu başardığınız için size teşekkür ederiz. Sonuçta Milas’ın zeytinyağının değerini bulması, herkese kazanç olarak yansıyacaktır” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, Helvacıoğlu’nu yeni mağazaları nedeniyle kutlayarak, “Siz geleneksel olarak pazarlamanızı sürdürüyorsunuz. Fakat raflarınızda coğrafi işaretli, markalı Milas zeytinyağı da olsun. Çünkü Milas’a dışarıdan gelenler çarşı içinde kaliteli Milas zeytinyağı alacak yer bulamıyorlar. Dışarıdan Milas’a gelenler için coğrafi işaretli Milas zeytinyağı kolay ulaşılabilir olmalıdır. Bunu sizler yapabilirsiniz. Tüketiciyle kaliteli Milas zeytinyağını buluşturamazsak coğrafi işaretin bir anlamı kalmaz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X