MİTSO’da, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO’da, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı
Bu içerik 518 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başladı. MİTSO - KOSGEB işbirliğinde düzenlenen eğitim için 80 başvuru oldu. Eğitimlerin en çok 30 kişiyle yapılması gerektiğinden düzenlenen sınavla 60 kişi belirlendi. İlk grubun eğitimi, KOSGEB eğitimcilerinden Psikolog, Eğitmen, Eğitim Değerlendirme Uzmanı Besim Ogelman tarafından verilmeye başlandı. İkinci grubun eğitimi ise 27 Şubat - 3 Mart tarihlerinde yapılacak. Eğitimler, her iki grup için 4 er günde toplam 35’er saat sürecek. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde şu konu başlıklarında katılımcılara bilgilendirmede bulunuluyor:

1.Girişimcilik ve özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, 2.İş planı kavramı ve öğeleri, 3.İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları ve 4.İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar.

KOSGEB / MİTSO işbirliğinde düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayanlar, kendi işyerlerini açtıktan sonra KOSGEB’den 50 bin liraya kadar hibe desteği alabiliyorlar. Hibe olarak verilecek destekle, işyerinin kirası ödenebiliyor, personel gideri karşılanabiliyor veya fatura karşılığında belgelenmek koşuluyla işyerinde kullanılan döşeme veya demirbaşların giderleri ödenebiliyor.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcililik Eğitimine katılanları ziyaret ederek başarılar diledi.

Özer, bu sırada yaptığı konuşmada, “Sizler, yeni girişimci adayları olarak bu eğitimden edineceğiniz bilgilerle iş yaşamına atılacaksınız. Sizlere, kurmak istediğiniz işlerde başarılar dilerim. İş yaşamınızda başarılı olarak Odamıza kayıt olmanız bizleri de mutlu edecektir. Sayın Besim Ogelman gibi işini severek çok iyi yapan bir hocamız var. Sizlerin kendisinden çok şeyler öğreneceğinizi ve yararlanacağınızı umuyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X