“80 milyon kere ‘hayır’ diyoruz!”

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

“80 milyon kere ‘hayır’ diyoruz!”
Bu içerik 558 kez okundu.

Içişleri eski Bakanı ve TBMM eski Başkanvekili Meral Akşener, Milliyetçi Meslek Adamları Birliği (MİLMAB) Muğla İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Milli İradenin Önemi’ konferansına konuşmacı olarak katıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa katılım beklenenin üzerinde oldu ve bu nedenle izdiham yaşandı. Bunun üzerine Akşener, salon dışına çıkarak konuşmasını bir miting havasında yaptı. Sözlerine, “Bugün buraya ‘milli iradenin önemi’ isimli bir konferans için geldim. Spor salonunu istedik ama vermediler” diyerek başlayan Akşener, “Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim, burasını bize verdi. Allah onlardan razı olsun, ama gördüğünüz gibi o 600 kişilik salona sığmadık” dedi.

 

“OHAL de bile sizinle

yarışmaya hazırız”

Türkiye, ‘milli irade, millete gitmeliyiz’ diyenler tarafından Olağanüstü Hal (OHAL) şartları altında referanduma gidiyor. Bir kere milli iradenin tecellisi için eşit biçimde mücadele etmek, yarışmak, rekabet etmek gerekir” diye konuşan Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hayırcılara her türlü eziyet var. Kimimizin elektriği kesilir, kimimizin konuştuğu kürsü yıkılır. Kimisine salon verilmez, kimisi tutuklanmayla tehdit edilir. Hadi gücünüz varsa gelin beni tutuklayın. OHAL’de referanduma eşit olmayan şartlarda gidiyoruz. Diyorum ki; kanun hükmünde kararnamelerle bu ülkeyi yönetiyorsunuz. Sayenizde bu ülkede hukuk devleti gukuk devleti oldu. Ama biz öyle cesuruz ki, OHAL de bile sizinle yarışmaya hazırız. Gelin bu meydanlara, burası er meydanı. Buradan önce Sayın Cumhurbaşkanı’na sesleniyorum. Bu millet sizi üç defa Başbakan yaptı. Sonra istediniz Cumhurbaşkanı yaptı. Sizi salondan çıkarırlarken, ben sizin yanınızdaydım. Zalimliklere karşı çıktım.”

 

“Abudik gubidik işlerle

kim başbakan oldu?”

Kürsüden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’a meydan okuyan Akşener, “Buradan meydan okuyorum. Cumhurbaşkanı, bırakın Cumhurbaşkanlığı forsunu, çıkın Saray’dan gelin meydana yarışalım. Siz kazanırsanız annenizin sütü gibi helal olsun. Ama kaçıyorsunuz. Abidik gubidik işlerle Başbakan seçildiğini söyledi Binali Bey. Ben tabii 15 senedir dışarıdayım. Abidik gubidik işleri bilmem. Ama siz 15 senedir bu ülkeyi yönettiğinize göre bir bildiğiniz var. Sayın Başbakan, ‘abidik gubidik’ işlerle Cumhurbaşkanı olan Gül müdür? Yoksa Başbakan olan Erdoğan, Davutoğlu veya şahsınız mıdır?” dedi.

 

“Biz vatanımız için

ölmeye geldik”

Konuşmasında daha sonra, Bahçeli’nin başkanlık sistemini gündeme getirmesinin sebebinin koltuk korkusu olduğunu ifade eden Akşener, “Şimdi ‘beka sorunu’ diyorlar. Habur’da teröristler karşılanırken Türkiye’nin beka sorunu yok muydu? Oslo’da Türk devleti kepaze edilirken Türkiye’nin beka sorunu yok muydu? Nevruz’da Apo’nun mektubu okunurken beka sorunu yok muydu? Hendekler kazılırken beka sorunu yok muydu? Halbuki bugün terör örgütleriyle iyi kötü mücadele ediliyor. Bu beka sorunu nerden çıktı? Bunu Sayın Bahçeli açıklamalıdır. Öyle Meral Akşener’in çoluğuna çocuğuna, şerefine namusuna, 1 yaşındaki torununa laf atarak buradan kaçamayacaksınız” dedi.

“Biz size dedik ki; ‘Yapın kongreyi, gidin mahkemeye.’ Sonuç olarak kurultayı yapmadınız” diyerek konuşmasına devam eden Akşener, “Hayır diyenlere terörist diyorsunuz. Misli misli iade ediyorum. Eğer bizlerin Barzani’yle yan yana geldiğimizi ispatlayabilirseniz, Şivan Perver’le yan yana geldiğimizi ispatlayabilirseniz, bebek katiline ‘sayın’ dediğimizi ispatlayabilirseniz gelin bizi gözaltına alın. Ama tüm bunları yapan sizlersiniz. Bu milli iradenin tecelli ettiği meydan da, vallahi de, billahi de hayır, hayır, hayır! 80 milyon kere ‘hayır’ diyor!” şeklinde konuştu.

Elindeki kınadan rahatsız olanlara da seslenen Akşener, “Kınanın nesinden şikayetçisiniz? Siz Türk töresinden bihaber misiniz? Kına, Türk töresinin çok önemli bir kültürü ve İslami geleneğidir. Bu, kararlılığı gösterir. Biz kınamızı yakıp vatanımıza kurban olmaya geldik. Biz vatanımız için ölmeye geldik” dedi.

 

“Türkiye’nin dışında bu

bayrağı göndere çeken

bir başka ülke yok”

Akşener, konuşmasının son bölümünde, geçtiğimiz günlerde Barzani’nin Türkiye’ye gelmesi sebebiyle İstanbul ve Ankara havalimanlarına “Kürt bayrağı” asılmasına da tepki göstererek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin semalarında bir paçavra asıldı. Bunun sebeplerini anlamak lazım. Barzani bayrağı asıldı çünkü ‘evet’ oyuna ihtiyaçları var. Bunun için Barzani’yi ülkeye davet ettiler. İkinci olarak; hemen sınırımızda Kürt koridoru kuruldu. Bu bizim kırmızı çizgimizdi. Suriye’de Kürdistan’ın kurulmasını gözlerden kaçırmak için Barzani davet edildi. Barzani’nin özerk bölgesini bu ülkeye kabul ettirmeye çalıştılar. Türkiye’nin dışında bu bayrağı göndere çeken bir başka ülke yok. Sayın Bahçeli’den ne beklersiniz? Gökkubbeyi yere indirmeyi beklersiniz. Ama şunu dedi, ya ben ya Barzani. Başbakan da dedi ki ‘tercihim Barzani’!” dedi ve MHP Iğdır eski Milletvekili Sinan Oğan’a yönelik saldırıyla ilgili olarak da tepkisini dile getirerek, “Sinan Oğan’ın kürsüsünü deviren kardeşim, bunu Sayın Bahçeli’ye sordun mu?” diye sordu.

 

“80 milyon kere

‘hayır’ diyoruz”

Kimsesizlerin kimsesi olabilmek için ‘hayır’ dediklerini dile getiren Akşener, “Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarıyız. Benim bir farkım daha var. Ben Gazi Paşa’nın aynı zamanda hemşerisiyim. Rejimi değiştirmemeye yemin ettik. 80 milyon kere ‘hayır’ diyoruz. Bu ülkede kadın cinayetleri, tecavüzler, çocuk gelinler, erkek çocuklarına yönelik saldırılar arttı. Bu, Türkiye için önemli bir konudur. ‘Hayır’ diyerek aynı zamanda bunlara da dur diyeceksiniz. Bu yüzden Atatürk’ün sözüyle ‘kimsesizlerin kimsesi’ olabilmek için 16 Nisan’da 80 milyon kere hayır, hayır, hayır!” dedi.

 

“Sandığa sahip çıkın!”

Akşener, AKP’nin sandıkta uygulayacağı strateji konusunda da vatandaşları uyararak, “AKP iktidarı şöyle bir propaganda yapıyor; ‘hayır’ oyu vereceklere diyorlar ki; ‘ne yaparsanız yapın bir abidik gubidik yapılır ve evet oyu çıkarılır.’ Bu tamamen sandığa gitmemeniz için uydurulmuş bir senaryodur. Şimdi her biriniz akrabalarınız, dostlarınız, komşularınız oy kullanmaya gideceksiniz. Oylarınızın peşinde olacaksınız. Saat 17’de sandıklar açıldığında orada olacaksınız ve ‘abidik gubidik’in önüne geçeceksiniz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X