Kaymakam Arslan’dan, 8 Mart kutlaması

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

Kaymakam Arslan’dan, 8 Mart kutlaması
Bu içerik 455 kez okundu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Hükümet Konağındaki kadın çalışanlara görev yerlerinde kutlama ziyaretlerinde bulundu ve o sırada iş ve işlemleri için kurumlardaki kadın vatandaşlarımızın da gününü kutlayıp karanfiller sundu.

Kaymakamlık Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ziyaretlerin sonrasında bir açıklama yapan Kaymakam Arslan; “Kadınlar sevgi, fedakarlık, hoşgörü ve duyarlılığın simgesidir. Huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun mimarlarıdır kadınlar. Gerek inancımızda, gerek kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının müspet sonuçları, yetiştirdikleri nesillere de aksedecek ve aziz milletimiz yürümekte olduğu muassır medeniyet yolunda daha emin adımlar atabilecektir. Kadınlarımızın sahip olduğu her hak, özünde milletimizin tüm fertleri için büyük bir ümit kaynağıdır. Çünkü toplumsal huzur; bir annenin, bir eşin kalbindeki huzurla yakın alakalıdır ve kadınların nail olduğu haklarla birlikte demokrasimiz güçlenerek daha sağlıklı işler hale gelecektir.

Atatürk, ‘Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ sözüyle kadının gerçek değerine dikkat çekmiştir. Dolayısıyla kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir. Bu vesileyle, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği ve kadınların yönetimin her aşamasında ve hayatın her alanında daha çok temsil edildiği daha güzel bir dünya ümidiyle tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X