“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın”
Bu içerik 505 kez okundu.

Muğla Valisi Amir Çiçek, İstiklal Marşımızın (12 Mart 1921 tarihinde) kabulünün 96’ncı yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Çiçek’in mesajı şöyle:

İstiklal Marşı, tüm imkânsızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki Kurtuluş Savaşının en zorlu günlerinde cesaret ve moral kaynağı olmuş, aziz milletimizin vatanına duyduğu sevgi ve bağlılığı, Milli birlik ve beraberliğimizi, milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu en veciz biçimde ortay koyarak, istiklal mücadelesini geleceğe taşıyan ve bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz milli mutabakat metnidir.

İstiklal Marşımız ve Bayrağımız, milletimizi tek fikir, tek amaç etrafında birleştiren milli değerlerimizin biri ve en başta gelenidir. Bu sebeple güçlü ve bağımsız bir ülkenin vatandaşları olarak coşkuyla okuduğumuz İstiklal Marşımız; geçmişte olduğu gibi bugün de milletimizi birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara karşı moral ve cesaret kaynağı olmaya devam ediyor.

Bizlere milli mücadele ruhunu, vatan ve millet sevgisini, bağımsızlık aşkını en güzel şekilde harmanlayarak İstiklal Marşımızda ifade eden Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy; fikirleri, idealleri, örnek kişiliği ile kendinden sonraki nesiller için de örnek alınacak bir şahsiyettir.

Bu duygu düşüncelerle, bu yüce destanı yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olma üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, sözlerime yine üstadın sözleri ile son vermek istiyorum: “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X