“İthal samandan sonra ‘ithal mağduriyet’i de gördük!”

ÖNDER Haber / A. Kemal KAŞKAR -

“İthal samandan sonra ‘ithal mağduriyet’i de gördük!”
Bu içerik 488 kez okundu.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Hollanda’nın uyguladığı engellemelerin demokrasiye aykırı ve kabul edilemez olduğunu belirterek, “ithal mağduriyet” yaratıldığını söyledi.

Trabzon’da basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Feyzioğlu, Hollanda krizine ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

 

Kabul edilemez!

Şu sıralar Avrupa’da yükselen popülizmin en kullanılan malzemesi Türk düşmanlığı ve İslam düşmanlığı. Hollanda’yı da, Almanya’yı da kınıyorum. Bu yapılan son derece çirkin, demokrasiye aykırı ve hiçbir şekilde kabul edilemez. Demokratik bir hakkın, düşünceyi açıklama hakkının kullanımının çifte standartı olmaz. Kendilerine yapmadıkları bir yasaklamayı Türkiye’den gelenlere yapamazlar. Yapmaları, aslında ne kadar çifte standarta sahip olduklarının ispatıdır.

 

‘İthal Mağduriyet’

Bu suretle aynı zamanda, ithal samandan sonra ithal mağduriyet de görmüş olduk. Siyasi iktidarın içeride kimseden mağdur olacak hali yok. Yargı, yasama tamamen ellerinde, OHAL KHK’larıyla Anayasayı artık yok sayarak her türlü düzenlemeyi yapabiliyorlar ve içerde artık ‘ben mağdurum’ diye söyleyebilecekleri hiçbir şey kalmadı. Geçmişten beri siyasi iktidarın ‘mağdurum’ algısı yaratarak önemli ilerlemeler kaydettiğini görüyoruz. Bir kısmı doğrudur, bir kısmı şişirilmiş mağduriyetlerdir. Burada da Hollanda ve Almanya ile çok güzel bir paslaşma var. Türkiye’de mağduriyet alanı kalmamış bir siyasi iktidar, Almanya, Hollanda ve benzerleri tarafından mağdur hale getirilmiş oluyor. İş, milli bir davaya dönüştürülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X