“Oyuncak Köprüsü”

Oktay ÇAYIRLI -

“Oyuncak Köprüsü”
Bu içerik 645 kez okundu.

Milas Cumhuriyet İlkokulu tarafından “Oyuncak Köprüsü” adlı proje hayata geçirildi… Proje kapsamında veliler çocukluklarına ait oyuncakları yaparak okul öğrencileriyle buluşturdular…

Milas Cumhuriyet İlkokulu 2 / A Sınıf Öğretmeni Serap Denizli ve öğrenci velileri tarafından hayata geçirilen “Oyuncak Köprüsü” adlı proje kapsamında üretilen oyuncaklar okulda açılan sergiyle öğrencilerle buluşturuldu.

Projenin öğrenci velilerinin katkı ve destekleriyle gerçekleştirildiğini belirten 2 / A Sınıf Öğretmeni Serap Denizli, “Oyuncak deyince sadece dijital dünya değil geçmişimizin emanetleri olan; hayal gücünü geliştiren, üretkenliğe, paylaşıma dayanan el yapımı oyuncakların da olduğunu, evde oyuncak yapmanın zevkli olabileceğini fark ettirmeyi amaçladık. Çocukların; anneannelerin ve dedelerinin oynadığı oyuncakları tanımaları ve günümüze uyarlayarak tekrar hayatın içine katmalarını istedik. Bununla birlikte dedeyle torun arasında bir oyuncak köprüsü kurduk. Geçmiş hakkında bilgi sahibi olmalarını, doğaya uyumlu oyuncaklar yapılabileceği farkındalığını kazandırmak ve keşfetmelerini sağlamak amaçlarımız arasındaydı. Sınıf içinde; oyuncaklar yapılmadan ve yapıldıktan sonra yaptığımız, yaratıcı drama atölyeleri ile de farkındalıklarını ve öğrendiklerini ilgi çekici kılmak ve güçlendirmek amaçlandı. Aynı zamanda bu oyuncakların sanatsal değerlerini göstermek istedik. Projemizin hayata geçirilmesinde katkılarından dolayı sınıf velilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Mehmet Nuri Özler’in açılışını yaptığı sergide yer alan oyuncaklar, çocuklar tarafından da ilgi ve beğeni gördü. Bazı öğrenciler, daha önce hiç görmediği oyuncaklar hakkında bilgi de alıp oyuncaklarla oynadı.

Sergi sırasında öğrencilere oyuncaklara dokunabileceği ifade edilerek, sık sık “lütfen oyuncaklara dokunun” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X