‘18 Mart Şehitleri Anma Günü’

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

‘18 Mart Şehitleri Anma Günü’
Bu içerik 617 kez okundu.

18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ilçemizde etkinlikler gerçekleştirilecek.

 

Yarın

İlk etkinlik, bisiklet gönüllülerinin katılımıyla yarın saat 15.30’da Atapark’ta başlayacak. Atapark’ta bisikletleriyle toplanacak olan grup, Şehir Mezarlığı’ndaki şehit mezarlarını ziyaret edip tekrar Atapark’a dönecek. Aynı etkinlik, Cumartesi günü saat 8.30’da yine Atapark’ta toplanılarak gerçekleştirilecek.

 

Cumartesi günü

Etkinlikler kapsamında Cumartesi günü saat 9.30’da Milas Şehir Mezarlığı’ndaki şehit mezarlarının ziyareti ile başlayacak olan program, saat 10’da Atatürk anıtı önünde devam edecek.

Atatürk anıtına çelenk sunumu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak.

Gün içinde daha sonra saat 10.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce şehitler anısına bir program düzenlenecek.

Etkinlikler, saat 11.30’da Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nca Kartal Gazinosu’nda şehit ailelerine ikramda bulunulmasıyla sürecek ve 13.50’de Ulu Camii’nde Şehitler için Kur’an okutulmasıyla sona erecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X