Milas, Fuarları sevdi ...

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Milas, Fuarları sevdi ...
Bu içerik 557 kez okundu.

İlçemizde, dört gün arayla düzenlenen Tarım ve Yapı fuarlarının ardından Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile organizatör firma Expolink Fuarcılık tarafından, bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda, TARİŞ Çırçır Fabrikası alanında, 2 - 5 Mart tarihlerinde yapılan Milas Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile aynı yerde 9 - 12 Mart tarihlerinde yapılan Güney Ege Yapı Dekorasyon ve Peyzaj Fuarı’na katılan firmaların şimdiden, stant alanlarını arttırarak gelecek yılın katılım sözleşmelerini imzaladıkları bildirildi.

 

‘Fuar Bereketi’

Fuarların düzenleyicisi Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, fuara katılan firmaların ve ziyaretçilerin hoşnutluklarını dile getirdiklerini belirterek, şimdiden gelecek yılki fuarların hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

Toplantıda yapılan değerlendirmelerde, 8. Tarım Fuarının yine büyük bir başarıyla gerçekleştirildiği ve bu yıl ilk kez düzenlenen Yapı Fuarı’nda ise umulanın üzerinde bir başarı sağlandığı bildirildi. Her iki fuarın da organizatör firması olan Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, “Tarım Fuarı, yine beklediğimiz gibi çok başarılı geçti. Fuarda stant açan firma sayısı daha da arttı ve 204 firma geldi. Ziyaretçi sayımız yine aynı seviyelerde kaldı. Tarım fuarını 96 bin ziyaretçi gezdi. Fakat asıl önemlisi, katılan firmaların yaptıkları alışverişten çok memnun kalmalarıydı. Milas Tarım Fuarı bu bakımdan Türkiye’deki ilk üç fuardan biri olma özelliğini taşıyor. Bu da hem katılan firmalar, hem organizatör firma olarak bizim için mutluluk verici bir durum” dedi.       

 

“Beklentimizin

üzerindeydi”

Expolink Fuarcılık Yönetim kurulu Üyesi Serdar Erdoğan da Yapı Fuarı hakkında bilgi vererek, “İlk kez düzenlediğimiz bu fuara katılım, hem firma sayısı, hem de ziyaretçi sayısı bakımından beklentimizin üzerindeydi. Yapı Fuarında 40 firma stant açtı. Ziyaretçi sayısı ise 21 bin 300 olarak belirlendi. Fuar boyunca havanın aşırı yağışlı olmasına rağmen ziyaretçi sayısı bizi çok memnun etti. Fakat asıl önemlisi, fuara katılan firmaların hepsi de daha şimdiden stant alanlarını birer, ikişer kat arttırarak gelecek yıl için sözleşme yaptılar. Bu yılki fuara katılmamış birçok firma da gelecek yıl için sözleşme talebinde bulundu. Gösterilen ilgi, aynı Tarım Fuarı gibi Yapı Fuarı’nın da Milas’ta kalıcı olacağını gösteriyor” dedi.

Firma yöneticileri, bu yıl da fuara verdiği destek nedeniyle MİTSO yöneticilerine teşekkür ettiler.

 

“Milas’a üçüncü bir

fuarı da kazandıracağız”

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Expolink Fuarcılık yetkililerine, gelecek yıl fuar alanında yapılacak bazı altyapı düzenlemeleri için beton ve dolgu malzemesi sözü verdi.

MİTSO Yönetim Başkanı Reşit Özer de her zaman fuarlara destek vereceklerini söyledi.

Milaslılara ve Oda üyelerine “Yöresel ürünlere ve markana sahip çık” çağrısında bulunan Özer, “Milas olarak hedefimiz artık Tarım Fuarı ve Yapı Fuarı’ndan sonra üçüncü bir fuarı daha Milas’a kazandırmaktır. Başka illere, ilçelere örnek gösterilen Milas’taki kurumlar arası işbirliği ve ortak akılla Tarım Fuarını sürdürürken, Tarım Fuarı gibi Yapı Fuarını da kalıcı hale getireceğiz. Bununla da yetinmeyip Milas’a üçüncü bir fuarı da kazandıracağız” dedi.

 

MİTSO’nun fuardaki

etkinlikleri dikkat çekti

Tarım Fuarında, geleneksel giysileriyle Çomakdağlı kadınların düzenlediği Köy Düğünü ve Şeker Paralama töreni ile Karia Satrabı Hekatomnos’u temsil eden canlı manken gösterisi, tarihi Milas halıları ve konuklara ikram edilen Milas’ın yok olmaya yüz tutmuş lezzetlerinden Namaz Helvası, Tarçın ve Somata çok büyük ilgi uyandırdı.

Yapı Fuarında ise, bunlar ek olarak geleneksel Milas Evi köşesi ve tarihi Baltalı Kapı maketi çok ilgi çekti. Pek çok ziyaretçi Baltalı Kapı maketi önünde anı fotoğrafı çektirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X