MİTSO, Ankara Turizm Fuarı’na katılıyor

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO, Ankara Turizm Fuarı’na katılıyor
Bu içerik 522 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın, ilçemizi bu kez Ankara Turizm Fuarı’nda tanıtacağı bildirildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre MİTSO, 23 - 26 Mart 2017 tarihleri arasında Ankara’nın Söğütözü Mahallesindeki Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuarda 60 metrekare stant açarak Milas’ın tarihi ve turistik yerlerini, fuar için özel olarak hazırlanmış ürünlerle tanıtacak. Fuara, Ankara’da yaşamakta olan Milaslılarla Muğla’nın eski valileri, Milas’ta görev yapmış kaymakamlar, bürokratlar da davet edildi.

Fuarın ilk günü olan 23 Mart’ta 15 – 17 saatleri arasında MİTSO standını ziyaret edecek Milaslılara ve Milas’ı sevenler için bir kokteyl düzenlenecek. Kokteyl sırasında, çeşitli sürpriz sergilemeler ve gösteriler de yapılacak.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ı tanıtmak için her fırsatı değerlendirdiklerini belirterek “Şimdi de Ankara Turizm Fuarı’nda Milas’ı tanıtacağız. Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile Yapı Fuarında olduğu gibi yine ilginç sunumlar, sergilemeler yapacağız. UNESCO’nun Geçici Dünya Mirası listesine birbirine 5 km. mesafedeki Uzunyuva ve Beçin gibi iki tarihi alanı girmiş bulunan Milas’ı, öncelikle turizm firmalarına tanıtıp anlatmak istiyoruz. Her yıl bir milyonu aşkın turistin geldiği Bodrum’dan Milas’a daha çok turist çekmek için elimizden geleni yapacağız. Milas, sahip olduğu eşsiz tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleriyle mutlaka turizmden hak ettiği payı alacaktır. Bu konuda herkese, her Milaslıya görev düşüyor” dedi.

Öte yandan MİTSO’nun, Ankara Turizm Fuarı’nın hemen ardından düzenlenecek Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na da katılacağı belirtildi.

Eskişehir’de 30 - 31 Mart, 1 - 2 Nisan tarihlerinde düzenlenecek fuarda MİTSO, zeytinyağından zeytinyağı sabununa, baldan balığa kadar Milas’ın ürünlerini tanıtacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X