“Bir Yastıkta Bir Ömür”

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

“Bir Yastıkta Bir Ömür”
Bu içerik 760 kez okundu.

Milas Belediyesi, büyük bir ihtiyacı karşılayacak çok önemli bir konuda yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atıyor.

Milas Belediyesi Sağlık ve Hukuk İşleri Müdürlükleri tarafından ortaklaşa hazırlanan “Bir Yastıkta Bir Ömür” projesi kapsamında evlilik hazırlığı içinde olan çiftlere “Evlilik Öncesi Danışmanlık Hizmeti” hayata geçiriliyor.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, danışmanlık hizmeti alan ilk çifte katılım belgelerini verdi. Başkan Tokat, ayrıca genç çiftin nikahlarını da kıyarak “Bir Yastıkta Bir Ömür” diledi.

Proje kapsamında, evlenecek olan çiftler için, Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri ile Evlilik ve Sağlık alanında uzman ekiplerce seminerler düzenlenecek.

Hemşire, Aile Danışmanı ve Milas Belediyesi Doktoru eşliğinde düzenlenecek ve evlilik hazırlığındaki çiftlere “Evlilik ve Yaşam Becerileri” ile “Evlilik ve Sağlık” ana başlıkları altındaki seminerlerde; Evlilik ve ilk yıllar, Sağlıklı bir evlilik için yapılması gerekenler, Evlilik çatışmasına sebep olan faktörler ve çözüm yolları, Kadın - Erkek ve cinsellik, Sağlıklı aile ve sağlıksız aile, Aile içi iletişimin temel unsurları, Üreme ve cinsel sağlık, Aile planlaması ve Üreme Bozukluğu ve Yardımla üreme teknikleri hakkında bilgiler verilecek.

Nisan ayı içinde hayata geçirilmesi planlanan proje kapsamında evlilik başvurusu yapan ve danışmanlık hizmeti almak isteyen çiftlere gruplar halinde eğitimler verilecek. Talep gelmesi durumunda ise çiftlere ayrıca özel olarak da danışmanlık hizmeti verilebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X