Bir ayda 4 Fuar etkinliği!

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Bir ayda 4 Fuar etkinliği!
Bu içerik 432 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO), geçen hafta Ankara’da katıldığı Turizm Fuarı’nın ardından, şimdi de Eskişehir’deki 7. Uluslararası Tarım Fuarı’na gidiyor.

MİTSO, Eskişehir’de 30 Mart ile 2 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Tarım Fuarı’nda zeytinden zeytinyağına, baldan balığa Milas ürünlerini tanıtacak. Böylece MİTSO, geçen bir aylık sürede 4 fuara katılmış olacak.

2 - 5 Mart tarihleri arasında Milas’ta düzenlenen 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı ile yine ilçemizde 9 -12 Mart tarihleri arasında düzenlenen Yapı, Dekorasyon ve Peyzaj Fuarına katıldıktan sonra, 23 - 26 Mart tarihleri arasında Ankara’da yapılan Travel Expo Ankara Fuarı’na katılan MİTSO’nun bu kez Eskişehir’de bu yıl 7’incisi düzenlenen Uluslararası Tarım Fuarı’na katılacağı bildirildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, fuar alanında 24 metrekarelik stant açacak olan MİTSO, burada coğrafi işaretli Milas zeytinyağını ve zeytinlerini, zeytinyağı sabunlarını, Milas balını ve balığını tanıtacak. Fuar boyunca MİTSO alım yapacak firmalarla Milaslı üreticileri buluşturarak Milas ürünlerinin daha geniş pazarlara ulaşması için çaba gösterecek.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, üretimde ve ticarette en önemli konunun tanıtım olduğuna dikkat çekerek, “Siz ne kadar bol ve kaliteli ürün üretirseniz üretin, siz ne kadar değerli ve eşsiz tarihi zenginliklere sahip olursanız olun, bunların yeterince tanıtımını yapamazsanız hiçbir değer kazanmaz. Tarım ve hayvancılık ürünleriyle tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerin tanıtımı ise üreticilerin, tek tek firmaların gücünü aşıyor. Biz de bu nedenle Milas’ı, sahip olduğu ürünleri, Milas halılarını, tarihi ve kültürel zenginliklerimizi MİTSO olarak tanıtmaya gayret ediyoruz. Bunun için de adeta fuardan fuara koşuyoruz. Daha geçen hafta Ankara Turizm Fuarı’ndaydık, şimdi ayağımızın tozuyla Eskişehir’e gidiyoruz. Tüm çabamız, Milas’ın üreticilerine ve üreticilerimizin ürettiği ürünlerine sahip çıkarak tanıtımını yapmak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X