Judonun dev adamı Spor Saati’nde

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR

Judonun dev adamı Spor Saati’nde
Bu içerik 468 kez okundu.

İlçemizin başarılı judo sporcularından biri olan Tayfun Tuna, Radyo Gözlem Spor Saati’ne konuk oldu ve sporculuk yaşamı ile ilgili bilgileri Spor Saati dinleyicileri ile paylaştı.

Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu Radyo Gözlem Spor Saati her hafta Çarşamba günleri saat 13.00 - 15.00 arası dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor.

Judo Milli Takımı Sporcusu Tayfun Tuna’nın konuk olduğu Spor Saatin’de Milas’ta salon sporları, judo ve sporun her farklı dalından en yeni haberler dinleyicilerle paylaşıldı.

 

2 altın madalyanın

hikâyesi

İlçemizin bireysel judo sporcusu Tayfun Tuna, 26 Mart Pazar günü Ankara’da yapılan Türkiye Veteranlar Judo Şampiyonasında Muğla adına kazandığı 2 altın madalyanın öyküsünü anlatarak 2017 yılında ki hedefinin Haziran ayı içinde Hırvatistan’da yapılacak olan Avrupa Veteranlar Judo Şampiyonasında ilk üç derece içinde yer alarak Türkiye’ye madalya kazandırmak olduğunu söyledi.

100 kilonun dev adamı Tayfun Tuna, Ankara Judo Şampiyonası ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“26 Mart Pazar günü Ankara’da yapılan Türkiye Veteranlar Judo Müsabakalarında Muğla’yı temsilen yarışmalara katıldım. 100 kilogramda tüm maçlarımı kazandım ve Muğla’ya ilk altın madalyayı kazandırdım. İkinci altın madalyamı ise aynı yarışmada takım sporcuları arasında aldım. Milli takım sporcusu olmam nedeniyle bizlere verilen bir haktan yararlanarak şampiyonaya katılan Sinop Judo Takımının + 100 kilogramda Açık Kategorideki yarışmasında Sinop adına yarıştım ve yine altın madalya aldım.

Sinop takımının açık kategoride artı 100 kilogramda sporcusu yarışmalarda yoktu bana teklif yaptılar ben de bu teklif üzerine Sinop adına açık kategoride yarıştım ve ikinci altın madalyamı kazandım. Kazandığım 2 altın madalyayı Milas ve Muğla’ya armağan ediyorum.”

 

Hedef Hırvatistan ve altın

madalya

Judonun başarılı milli takım sporcusu Tayfun Tuna’nın konuk olduğu Radyo Gözlem Spor Saati’nde sporcumuz Tayfun Tuna, Milas’ta bireysel veteran sporcusu olarak judo dalında sadece kendisinin sportif çalışmaları olduğunu belirterek en büyük sıkıntısının antrenman çalışmalarında kendisine kilo olarak eş sporcu olmadığını söyledi.

Ulusal ve uluslararası judo müsabakalarında Milas, Muğla ve Türkiye adına yarıştığını vurgulayan başarılı sporcumuz Tayfun Tuna, sportif yarışmalar sırasında kendisine maddi ve manevi destek olanlara teşekkür etti.

Siteplus isimli firmanın ulusal yarışmalarda kendisinin sponsoru olduğunu söyleyen Tuna, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a, Muğla Büyük Şehir Belediyesi Spor Daire Başkanı Ali İnan’a ve kendine destek olan diğer kurum ve kuruluşlara da teşekkür ederek en büyük desteğin haberlerimizi spor kamuoyu ile paylaşılmasını sağlayan Radyo Gözlem Spor Saati ve Milas basınının verdiğini söyledi.

Yeni hedefini 2017 Haziran ayı Hırvatistan Veteranlar Avrupa Judo Şampiyonasında altın madalya olarak belirten judonun dev adamı Tuna, Spor Saati dinleyicilerine teşekkür ederek Radyo Gözlem’e ve Spor Saati’ne şampiyon olarak konuk olacağını vurgulayarak veda etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X