YGS Milas Birincisi: Makbule Altuntop

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

YGS Milas Birincisi: Makbule Altuntop
Bu içerik 855 kez okundu.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Milas Birincisi belli oldu… YGS Milas Birincisi olan Özel Sınav Temel Lisesi öğrencisi Makbule Altuntop, okul yöneticileriyle birlikte Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal´ı ziyaret ederek, başarı ve mutluluklarını paylaştılar…

2017 YGS sınav sonuçları 28 Mart Salı günü açıklandı. Sonuçlara göre ilçemizin birincisi Sınav Temel Lisesi Öğrencisi Makbule Altuntop oldu.

Altuntop, başarısını ailesi, öğretmenleri ve okul yöneticileriyle paylaştıktan sonra Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında özel okulların başarılarının eğitime olan önemli katkısından bahseden Bal, başarıların devamı için daha çok çalışmak gerektiğini belirterek, “Özel Sınav Temel Lisesi öğrencisi Makbule Altuntop´u ve öğretmenlerini başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

Türkiye birincisi Bingöl’den

YGS Türkiye birincisi ise ilk kez Bingöl’den çıktı. Ahsen Zeynep Kaya isimli öğrenci, 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda birinci olarak, önemli bir başarıya imza attı. Kaya, YGS-1, YGS-2, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinde 500 tam puan yaparak 4 puan türünde Türkiye birincisi olmaya hak kazandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X