‘Trafik bilinci yüksek’ nesiller için …

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

‘Trafik bilinci yüksek’ nesiller için …
Bu içerik 373 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında, ‘okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak’ amacıyla protokol imzalanmasının ardından önceki gün ülkemiz genelinde eğitim çalışması başlatıldı… İlçemizdeki ilk etkinlik ise Havva Ersoy Anaokulu’nda gerçekleştirildi…

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak amacıyla 2016 yılının Aralık ayı içinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında protokol imzalanmasının ardından okullarda eğitim çalışmalarına başlandı.

İlçemizdeki ilk etkinlik ise, önceki gün Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve eğitim kurumlarının yöneticilerinin katılımıyla Havva Ersoy Anaokulu’nda gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, çocukların etkili ve kalıcı öğrenmeye en açık oldukları dönemde onlara trafik bilincini aşılamayı ve bu sayede gelecek nesillerle trafik sorununu en aza indirmeyi planladıklarını belirterek, “Hepimizin bildiği gibi, trafik kazaları bu ülkenin en büyük sorunlarından biri. Yine, malum olduğu üzere ülkemizde sunulan eğitim hizmetinden de Milli Eğitim Bakanlığımız sorumlu. Bu noktada, trafik kazalarının en aza indirilmesi için sürücü kurslarımızda verilen teorik ve uygulamalı direksiyon eğitimlerinin kalitesini arttırmakla başlanılan bu yolda, çok ciddi adımlar atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu ile yapılan işbirliğiyle, oldukça anlamlı bir çalışma daha başladı. İmzalanan protokolle, okul öncesi ve ilkokul çağındaki çocuklarımıza kazandırılacak trafik bilinci ve trafik adabı sayesinde gelecek nesillerimizi bir trafik kültürü etrafında şekillendirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarımıza küçük yaşta yerleştireceğimiz bu bilinç, aynı zamanda onların ebeveynlerinin hatalarını kontrol etmelerini ve yapacakları uyarılarla onların da dikkatini çekmelerini sağlayacak” dedi.

Bal, ilçemizdeki tüm okullarda benzer etkinliklerin gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X