MUÇEP bugün Menteşe’de toplanıyor

A.Kemal KAŞKAR -

MUÇEP bugün Menteşe’de toplanıyor
Bu içerik 482 kez okundu.

Muğla Çevre Platformu (MUÇEP) Menteşe toplantısı, Menteşe Kent Konseyi’nin evsahipliğinde, Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezi’nde bugün saat 11’de kayıt ve toplu fotoğraf çekiminin sonrasında yapılacak açılış konuşmasıyla başlayacak.

“Karabağlar Yaylası ve SİT Değişikliğinin Etkisi” ve “Menteşe’nin Ekolojik Sorunları: Neler yapılıyor? Yerel STÖ’ler ve Kurumlar” başlıklı sunumların ardından, Yeni İletişim Platformunun tanıtımı ve uygulamaya dönük bilgilendirme yapılacak ve oluşturulan ‘4 tartışma masası’nın oturumlarına geçilecek.

 

4 Masa oluşturuldu

Bu masaların çerçevesine ilişkin ayrıntılar ise şöyle:

Masa 1- Komisyon ve Faaliyet tanımları bağlamında örgütlenme yapısının yeniden gözden geçirilmesi. Komisyonların ve faaliyetlerin iç içe olmasından kaynaklanan sorunları analiz ederek çözüm aramak; Komisyon, Alt-Komisyon, Çalışma Grubu, Etkinlik Grubu …

Masa 2- Doğal Sit Alanlarının Yeniden Değerlendirilmesine karşı yasal süreç hazırlıkları - Bilimsel karşı çıkış gerekçeleri, dava masrafları için kurumsal destek, etkinlik planlaması.

Masa 3- Yenilenebilir Enerji: Doğaya olumsuz etkileri olmadan mümkün mü? Alternatifler… - RES/GES/HES projelerinin yer seçimi ve ÇED’den muaf tutulmalarının neden olduğu ekolojik sorunlar bağlamında yenilenebilir enerji modellerinin tartışılması, Muçep’in Seçimi?

Masa 4- Halkla İlişkiler Faaliyetlerinin Planlanması - Doğal Sit Alanlarının yeniden değerlendirilmesinin ne anlama geldiğinin bölge halkına anlatılması için yerel toplantılar. Stantların kurulması, broşür, tişört, şapka hazırlanması, vb.

 

Saat 15:30’dan itibaren

MUÇEP Menteşe buluşmasında saat 15:30’dan itibaren Masa sunumları ve genel tartışma yapılacak ve ardından, İmza Kampanyası, Lobicilik Faaliyetleri ve Okluk Koyu gibi sürdürülen etkinliklerin son durumuna ilişkin bilgilendirmede bulunulacak ve EMARÇEB Yenilenebilir Enerji Çalıştayı’na, Burhaniye RES Çalıştayı’na, Gökova Bisiklet Turuna katılım ve Ege bölgesindeki STÖ’lerle ortak etkinlikler düzenlenmesi gibi yeni etkinlik önerileri görüşülerek karara bağlanacak.

MUÇEP Menteşe buluşması, gündem dışı konularda yapılacak görüşmelerle sona erecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X