Vali Amir Çiçek’ten Gökçeler Kanyonu ve İncirliin ziyareti

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI -

Vali Amir Çiçek’ten Gökçeler Kanyonu ve İncirliin ziyareti
Bu içerik 459 kez okundu.

Muğla Valisi Amir Çiçek eşi Hülya Çiçek ile birlikte Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarası’nı ziyaret etti.

Kanyon Teras Kafe’de Milas Kaymakamı Eren Arslan ve eşi Sermin Arslan tarafından karşılanan Vali Çiçek, Güney Ege Kalkınma Ajansı mali desteği ile turizme kazandırılan Gökçeler Kanyonu ve incirlin Mağarası projesi kapsamında yapılan çalışmaları inceleyerek Milas Kaymakamı Eren Arslan’dan bilgi aldı. Bilgilendirmenin ardından Kanyon Teras Kafeye geçen Vali Çiçek, teras işletmecilerinden bilgi aldı, eksikliklerin tamamlanması için gerekli yerlere talimat verdi. Seyir terasının ardından proje kapsamında yapılan İncirliin Mağarası’nda da incelemelerde bulunarak çalışanlardan bilgi alan Vali Çiçek, ziyaretçilerle sohbet etti, proje ve kanyon hakkında düşüncelerini sordu, vatandaşların beklentilerini not aldı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Amir Çiçek, 2016 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Milas Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ‘’Gökçeler Kanyonu ve Milas Mağaraları’’ projesi çalışma alanlarında da incelemelerde bulundu. Bu proje kapsamında Gökçeler Kanyonunda 3 adet yürüyüş yolu belirlendi, 8 mağara ve Gökçeler kanyonunun bilimsel raporu (Jeolojik, jeomorfolojik, biyolojik çeşitlilik ve arkeolojik), ulaşım haritaları ve tanıtım materyalleri hazırlandı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 2 projesi ile yapılan bütün çalışmaları yerinde inceleyen Vali Çiçek, daha sonra Milas’tan ayrıldı.

Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarası, 2013 yılı GEKA Turizm Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Milas Kaymakamlığının “Alternatif Turizm Değerimiz Gökçeler Kanyonu ve İncirliin Mağarasının Turizm Altyapısının İyileştirilerek Bölge Turizmine Kazandırılması’’ projesi kapsamında yapılmıştı.

Proje ile 10 kilometrelik Gökçeler Kanyonuna hakim bir noktaya ziyaretçilerin günü birlik bütün ihtiyaçlarını karşılayabileceği 300 kişilik açık - kapalı seyir terası yapılmış, 345 metre uzunluğundaki İncirliin Mağarası’nın ekolojik dengeye zarar vermeyecek şekilde hazırlanan projesi ile 155 metrelik kısmında yürüyüş yolu, aydınlatma, güvenlik sistemleri, çevre düzenlemesi yapılmış ve tanıtım materyalleri hazırlanarak 2016 yılının başlarında bölge turizminin hizmetine sunulmuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X