25 faaliyet alanı için 304 milyon Avro bütçe ayrıldı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

25 faaliyet alanı için 304 milyon Avro bütçe ayrıldı
Bu içerik 369 kez okundu.

İşletmelerin ve KOBİ’lerin rekabet edebilirliğini geliştirmek amacıyla, AB’nin COSME Programı kapsamında 2017 yılında 25 faaliyet alanı için 304 milyon Avro’luk bütçe ayrıldığı bildirildi.

MİTSO Basın Bürosu’nca gazetemize iletilen, T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirmeye göre;

“İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME), Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 yıllarını kapsayacak şekilde KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik olarak uygulamaya konulmuştur. COSME Programı ile; işletmelerin rekabet edebilirliğini ve sürdürülebilirliğini güçlendirmek, girişimcilik kültürünü teşvik etmek ve KOBİ’lerin büyümesini sağlamak amaçlanmakta olup, 7 yıllık program dönemi için 2.3 milyar Avro bütçe tahsis edilmiştir.

Türkiye ve Avrupa Komisyonu arasındaki COSME Anlaşması ile KOSGEB, COSME Programına ilişkin Ulusal Koordinatör Kuruluş olarak yetkilendirilmiştir.

Ülkemizin COSME Programından etkin bir şekilde yararlanması, proje teklif çağrılarına başvuru ile proje uygulama süreçlerine teknik destek sağlanması, projesi kabul edilen yararlanıcılara ait bilgilerin izlenmesi hususları Başkanlığımızın öncelikleri arasında yer almakta ve bu kapsamda faaliyetler yürütülmektedir.

Yıllık yayınlanan iş programları vasıtasıyla uygulanan COSME Programının 2017 Yılı Çalışma Programı, çıkılacak çağrılara ilişkin bir yol haritası niteliğinde olup, 304 milyon Avro bütçe ile 25 faaliyeti kapsamaktadır.

İlgililerin konu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilmeleri KOSGEB’in (http://www.kosgeb.gov.tr/genel/detay/6080/cosme-2017-calişma-programi) ile Avrupa Komisyonu’nun (http://cc.europa.eu/DocsRoom /documents/20283) web sayfalarında yayınlanan COSME 2017 Çalışma Programı çerçevesinde proje teklif çağrılarına başvuracak kurum/kuruluşların teknik destek gereksinmelerini ve desteklenmeye hak kazandıkları projeleri ile ilgili bilgileri KOSGEB AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığına ve abkoordinasyon@kosgeb.gov.tr adresine iletmeleri gerekiyor.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X