Milas Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla tasarruf ediyor

ÖNDER Haber / Oktay ÇAYIRLI - -

Milas Belediyesi, ürettiği kent mobilyalarıyla tasarruf ediyor
Bu içerik 421 kez okundu.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kendi sera alanında ürettiği çiçekleri ilçemizin çeşitli noktalarına dikerken, yine kendi atölyesinde imal ettiği bank ve oturma gruplarını parklara monte etmeye devam ediyor.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, maliyetleri en aza indirmek amacıyla başlatılan bu çalışmalara bir yenisini daha ekleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü şimdi de kendi imal ettiği yeni nesil piknik masalarını ilçemizdeki mesire alanlarına monte etmeye başladı.

İlk olarak Kaymakkavağı mesire alanına monte edilen piknik masaları piknik yapmaya gelen vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılandı.

Marangozhanede başta şehrin çeşitli noktalarına yerleştirilen banklar, piknik masaları, ahşap dinlenme yerleri, ve kameriye gibi birçok ürünün üretildiğini belirten Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban, “Çoğu ürünü, kendi personelimizle, kendi imalathanelerimizde yapıyoruz. Böylece belediye bütçesine tasarruf sağlıyoruz. Bu ürünleri piyasadan almaya çalışırsanız en az 2–3 katı fiyat ödersiniz. Hizmet alanımızın geniş olması ve ürettiğimiz bu ürünlerin sayıca çok olmasını da hesap edersek, son derece büyük bir tasarruf elde ediyoruz. Bu tasarruftan kazandığımız parayı da başka bir hizmet sunumuna aktarıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X