İzmir Marşı eşliğinde temel atma töreni

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

İzmir Marşı eşliğinde temel atma töreni
Bu içerik 482 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe Akkaya Kavşağı 432 ada 271 parselde 19 bin 550 metrekare arsa üzerinde 4 bin 670 metrekare işletme alanı olarak projelendirilen ve 11 milyon 186 bin 400 TL’ye mal olacak ‘Menteşe Şehirlerarası Otogarı’nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün ev sahipliğinde düzenlenen temel atma törenine; Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, Ortaca Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Avcı, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, Menteşe İlçe Müftüsü Aslan Çıtır, Menteşe ilçesi muhtarları, Muğla Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri, daire başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

Şehiriçi trafiğini

rahatlatacak

Törende bir konuşma yapan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe ilçesi için önemli bir temel atma töreninde birlikte olduklarını, çevre yoluna yapılan yeni otogarla şehiriçi trafiğinin rahatlayacağını söyledi ve Menteşe ilçesine modern ve çağdaş bir otogar kazandıran başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün olmak üzere bütün belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

Muğla’ya yakışan

hizmetler için temel

atmalar devam edecek

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, ilimizde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan bütün otogarların kent merkezi dışına çıkarılması, modern otogarlar yapılması için yapacakları çalışmaları Menteşe Şehirlerarası Otogarı ile başlattıklarını belirterek; “Muğla; yaşamak için, hizmet etmek için coğrafyası ile doğası ile ve en önemlisi sevgi ve hoşgörülü insan yapısı ile mükemmel bir şehir. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimizden itibaren Muğla’da vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselten, Muğla’ya yakışan hizmetleri hayata geçirdik. Muğla genelinde yolların standartlarını yükseltmek için 1525 km asfalt çalışması yaptık. 2018 yılı sonunda Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanındaki 2600 km yolda 1. ve 2. kat sıcak asfalt kaplaması, parke çalışmaları ve sanat yapıları yapılmamış yolumuz kalmayacak. Muğla’da doğayı ve çevreyi korumak için de Katı Atık Düzenli Depolama tesis çalışmalarını başlatarak Menteşe ilçemizde temelini attık, açılışını yakında yapacağız. Milas ilçemizde temelini yakında atacağız. Bodrum’da sıkıntılar aşılır aşılmaz tesisimizi yapacağız. Fethiye’de 2. lotu açtık. Ulaşımdan tarıma, haşere ile mücadeleden spora, evde bakımdan ‘Kısa Mola’ya kadar birçok ilki ve yenilikçi hizmeti hayata geçirdik. Muğla genelinde de otogarlarımızı ilçe merkezleri dışına taşıyarak şehiriçi trafiği rahatlatmayı ve modern otogarları şehrimize kazandırmayı istiyoruz. Bu çalışmaların ilk ayağını ilimizin merkez ilçesi olan Menteşe’de gerçekleştiriyoruz. 11 milyon 186 bin TL yatırımla şehrimize modern ve çevreci bir otogar kazandırıyoruz. Otogarımızın 4000 metrekare çatı örtüsü 280 kilowattsaat elektrik enerjisi üretim kapasitesine sahip olup, 1760 adet yarı şeffaf güneş paneli ile enerji üretecektir. Otogarımız elektrik ihtiyacının yüzde 80’ini buradan karşılayacak. Muğla genelinde Menteşe ilçemizden sonra kamulaştırma ile ilgili hukuki sürecin devam ettiği Bodrum, istimlak ve imar işlemleri sürecinin devam ettiği projelendirilen Seydikemer, Datça, Ortaca, Fethiye, Köyceğiz, Dalaman, Marmaris, Yatağan ilçelerimize Menteşe ilçemize yapılan otogarımızla aynı, yenilikçi mimari konsepte sahip otogarların yapımına başlayacağız. Muğlamız hizmetin en iyisini hak ediyor. Bu tesis Menteşe ilçemize ve Muğlamıza hayırlı olsun” dedi.

Menteşe Şehirlerarası Otogarı’nın temel atma töreni, protokol konuşmalarından sonra İzmir Marşı eşliğinde ve katılımcıların alkışları arasında gerçekleştirildi ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X