381 hasta yurttaşın nakli gerçekleştirildi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

381 hasta yurttaşın nakli gerçekleştirildi
Bu içerik 372 kez okundu.

Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde 1 yıl önce hizmet vermeye başlayan Engelli Nakil Aracının, ilçemiz genelinde 381 hastanın naklini gerçekleştirdiği bildirildi.

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, tamamen engellilere göre dizayn edilen araç, engelli vatandaşları evlerinden alıp gitmek istedikleri yere götürecek ve aynı zamanda da, engelli vatandaşlar ile refakatçilerini aynı anda taşıyabilecek kapasiteye sahip.

Belediye’nin sorumluluğunun bilincinde yeni projelere imza atacağını kaydeden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kentte engelli vatandaşların hiçbir sorununun kalmamasını istediklerini belirterek, “Sağlık İşleri Müdürlüğümüzce yürütülen Hastalarımıza evde bakım hizmeti, Hoş geldin Bebek, Bir Yastıkta Bir Ömür, Hasta Nakil hizmeti gibi birçok çalışmalarımız var. Yeni aracımız ile evde bakım hizmeti alan engelli vatandaşlarımızın nakillerini kolaylaştırıyoruz. Engellilerimize böylesine farklı projeler ile destek çıkmaya gayret ediyoruz. Engelli nakil aracı, biri tekerlekli sandalyeli olmak üzere 8 engellimizi ve refakatçisini rahatlıkla istediği yere taşıyacak. Bu şekilde engelli vatandaşlarımız istedikleri yerlere kolayca gidebilecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X