“Girişimciye Değer Kredisi”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Girişimciye Değer Kredisi”
Bu içerik 473 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden T.C. Ziraat Bankası Milas Şube Yöneticisi Göktolga Dündar, yeterli teminat bulamadığı için kredi alamayan KOBİ’ler için yeni bir kredi destek programı başlattıklarını açıkladı.

Dündar, “Girişimciye Değer Kredisi” adıyla başlatılan kredi programı için “kullandırma komisyonu” alınmayacağını bildirdi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, krediye ihtiyacı olup da yeterli teminat bulamadığı için kredi kullanamayan KOBİ’ler için T.C. Ziraat Bankası yeni bir kredi seçeneği oluşturdu. “Girişimciye Değer Kredisi” adıyla başlatılan kredi programı kapsamında KOBİ’lere 250 bin liraya kadar 60 ay vadeli kredi verilebilecek.

“Girişimciye Değer Kredisi” uygulamasını açıklamak üzere MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret eden bankanın Milas Şube Yöneticisi Göktolga Dündar, yeterli teminat bulamadığı için kredi kullanamayan KOBİ’lerin 31 Mayıs 2017 tarihine kadar T.C. Ziraat Bankası şubelerine uğramalarını istedi. Dündar, krediden “KOBİ” niteliğine sahip, Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi, Deniz Ticaret Odalarıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ve diğer Meslek odalarından birine veya Ticaret Borsasına kaydı bulunanların yararlanabileceğini söyledi.

“Girişimciye Değer Kredisi”nin en çok 250 bin TL:’ye kadar olacağını ve en çok 5 yıl vade uygulanabileceğini belirten Dündar, ilgililerin kredi hakkında ayrıntılı bilgiyi Ziraat Bankası şubelerinden alabileceklerini sözlerine ekledi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, yeterli teminat bulamadığı için kredi kullanamayan KOBİ’ler için T.C. Ziraat Bankası tarafından başlatılan “Girişimciye Değer Kredisi”ni çok önemli bir adım olarak nitelendirdi ve “Teminat sorunu olmayan KOBİ’ler zaten birçok yerden kredi bulabiliyor. Fakat asıl önemli olan, teminat güçlüğü içindeki KOBİ’lerin durumu. Siz onlar için çok önemli bir adım attınız. Bu durumdaki üyelerimiz adına böyle bir kredi fırsatı oluşturduğunuz için sizin şahsınızda bankanıza çok teşekkür ederim” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X