AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer MİTSO’yu ziyaret etti

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer MİTSO’yu ziyaret etti
Bu içerik 533 kez okundu.

Anayasa değişikliği konusunda yarın yapılacak halkoylamasında partisinin görüşlerini anlatmak için ziyaretlerde bulunan AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer’in, bu ziyaretleri kapsamında Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı da (MİTSO) ziyaret ettiği bildirildi.

Özyer, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Milas halılarının coğrafi işaret haklarının bu hakları elinde bulunduran Sümer Holding’ten MİTSO’ya devri için gereken desteğin verileceğini söyledi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer, partisinin Milas ilçe yöneticileriyle birlikte MİTSO’yu ziyaret ederek 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliğine yönelik halkoylamasında partisinin ‘Evet’ tercihiyle ilgili görüşlerini anlattı.

AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer ve partililer, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Sayman Üye Koray Türkoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Soner Çamlıbelen ve Hayati Çorbacı tarafından karşılanıp konuk edildiler.

Ziyaret sırasında MİTSO’nun çeşitli konulardaki çalışmalarını anlatan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Zor olanı başararak Milas Zeytinyağına coğrafi işaret aldık. Şimdi sırada Milas halılarının coğrafi işaret patent haklarının Sümer Holding’ten devralınması var. Bu konuda sürdürdüğümüz girişimler sonucunda yapılan yasa değişikliği ile devir hakkı tanındı. Ancak yasayla ilgili yönetmelik henüz yürürlüğe girmedi. Yönetmeliğin yürürlüğe girmesini beklerken biz de Sümer Holding’e devir için başvurumuzu yaptık. Bu konuda sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

AKP Muğla Milletvekili Hasan Özyer de MİTSO’nun çalışmalarını yakından izlediğini ve bu çalışmaları takdirle karşıladığını belirterek, “Sümer Holding zaten tasfiye sürecinde. Devir için bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Biz de size bu konuda gereken desteği vereceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X