“Coğrafi İşaretli Milas Zeytinyağı markasına sahip çıkın!”

​ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Coğrafi İşaretli Milas Zeytinyağı markasına sahip çıkın!”
Bu içerik 384 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Köy TV’ye verdiği röportajda Milaslı zeytinyağı üreticilerini coğrafi işaret almış “Milas Zeytinyağı” markasına sahip çıkmaya çağırdı.

MİTSO Basın Bürosundan edinilen bilgiye göre, köye, tarım üreticisine ve üretici sorunlarına ilişkin yaptığı programları uydu üzerinden yayınlayan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olan Köy TV, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Milas’ın tarımsal ve hayvansal üretimi ve bu üretimin ticari boyutları ana konusunda bir röportaj yaptı.

Köy TV’den Hüseyin Bozkurt’un hazırladığı programda Programcı ve Ziraat Yüksek Mühendisi Emrah Buran’ın sorularını yanıtlayan Reşit Özer, Milaslı zeytinyağı üreticilerini Milas markasına sahip çıkmaya çağırdı.

Köy Tv kameramanı Mesut Taşdemir’in kayda aldığı röportajda Reşit Özer, özetle şunları söyledi:

“Biz Milas yöresinde Memecik zeytinlerinden elde edilmekte olan zeytinyağımıza coğrafi işaret alarak çok zor olan bir işi başardık. Şimdi iş, Milaslı zeytinyağı üreticisinde. Üreticimiz, coğrafi işaret standartlarına uygun zeytinyağı üretmek için çaba göstermeli, zeytinyağı ticareti yapan üyelerimiz de pazara sundukları zeytinyağlarına coğrafi işaret belgesi alarak pazarlamalıdırlar. Böyle yaparsak coğrafi işaretimize sahip çıkabiliriz. Bu nedenle tüm Milaslı üreticileri coğrafi işaretli Milas zeytinyağı markasına sahip çıkmaya davet ediyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X