Ülkemiz ve ilimiz turizmi açısından başarılı bir yıl dileğiyle …

​ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Ülkemiz ve ilimiz turizmi açısından başarılı bir yıl dileğiyle …
Bu içerik 388 kez okundu.

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

41. Turizm Haftası, ilçemizde yarın saat 10’da Atatürk anıtı önündeki açılış etkinliğiyle başlayacak. Açılış programında, Halk Oyunları gösterisi, El Sanatları, Fotoğraf ve Yöresel Milas ürünleri sergileri yer alacak.

22 Nisan’a dek sürecek etkinlikler arasında, Milas Kent Konseyi’nin katkılarıyla 20 Nisan Perşembe günü saat 13.30’da Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Toplantı Salonu’nda “Kültür Turizmi Kapsamında Milas” konulu bir de panel düzenlenecek.

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, 19 Nisan Çarşamba günü Şehit Aileleri ve Gaziler için Güllük-Kıyıkışlacık tekne turu ve İasos Antik Kenti gezisi yapılacak.

21 Nisan Cuma Saat 13.30’da Ören - Alatepe Spor Şenliği ile sürecek etkinlikler, 22 Nisan Cumartesi günü

Milas Dağcılık Kulübü ve AKUT Milas Birimi tarafından Kapıkırı’nda düzenlenecek doğa yürüyüşü ile tamamlanacak.

 

Mesaj

41. Turizm Haftası dolayısıyla Muğla Valisi Amir Çiçek tarafından yayınlanan mesaj şöyle:

Dünyanın ve ülkemizin en önemli sektörlerinden biri olan turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra kültürlerin birbirlerini tanımasında, kaynaşmasında önemli bir araçtır. Bu nedenle dünya ülkeleri turizm pastasından pay alabilmek ve sektörü daha çekici kılmak için yeni arayışlara yönelmektedir.

Ülkemizde son yıllarda gerçekleşen yatırımlar ve projeler ile turizm anlayışında meydana gelen değişiklikler sayesinde gelişen turizm sektöründe Muğla da sahip olduğu zenginliklerine ait farkındalığını arttırmaktadır.

Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak, halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacı ile her yıl 15-22 Nisan tarihlerine rastlayan hafta ülkemizde “Turizm Haftası” olarak kutlanmakta, hafta boyunca çeşitli etkinliklerle bu alana dikkat çekilmektedir.

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği yerde bulunan Muğla; iklimi, coğrafyasının özel konumu ve tarih boyunca birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması nedeniyle ülkemizin, hatta dünyanın en ilgi çekici kentlerinden biri olup mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Valiliğimiz ve ilimizdeki kamu ve özel kurum ve kuruluşları ile birlikte ilimiz; sahip olduğu 1480 km uzunluğundaki kıyı şeridi, kıyılarında ve denizlerinde her türlü su sporunun yapılabilme potansiyeli, tarihi, kültürel ve ekoturizm çeşitliliğini de göz önünde bulundurarak yürütmekte olduğumuz projelerle Muğla’da turizmin on iki aya yayılması noktasında altyapı, ulaşım ve tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemiz turizmine katkıda bulunma sorumluluğu ile hareket etmesi temennilerimle, turizm sektörü mensuplarına ve bu alanda hizmet üreten tüm kurum ve kuruluşlarımız ile vatandaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür eder, 2017 yılı turizminin ülkemiz ve ilimiz turizmi açısından başarılı bir yıl olmasını dilerim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X