“Türkiye İnşaat Mühendisliği Öğrencileri” Muğla’da buluşacak

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Türkiye İnşaat Mühendisliği Öğrencileri” Muğla’da buluşacak
Bu içerik 614 kez okundu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yapı Topluluğu’ndan (MUYAP) yapılan açıklamada, Malzeme Şenliği’17’nin, 26 Nisan - 1 Mayıs 2017 tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde 400 kişilik bir katılımla yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, İnşaat Mühendisliği Öğrenci Toplulukları Birliği (İMTB) hakkında da bilgi verilerek, “Her aktif öğrenci topluluğunun basit ama etkili bir sivil toplum kuruluşu olduğu savından yola çıkılarak, kurumsallaşmak ve etki alanı giderek genişleyen bir oluşum yaratmak için yalnızca öğrencilerden oluşan ve fikir ayrılığı gözetmeksizin, 2008 yılında 13 farklı üniversitede aktif olan yapı kulüplerinin oy birliğiyle kurulmuştur. 2016 yılında 45 farklı üniversite İMTB üyesi olmuştur ve bu sayı her geçen sene artmaktadır. Birçok sosyal ve sektörel projesi bulunan İMTB’nin sürdürülebilir projeleri TİMÖB (Türkiye İnşaat Mühendisliği Öğrencileri Buluşması), MALZEME ŞENLİĞİ ve YÜKSEK DAYANIMLI BETON YARIŞMASI’dır” denildi.

 

MUYAP ve etkinlikleri hakkında …

Açıklamada ayrıca, 2015 yılında kurulan ve kurulduğundan bu yana seminerler, belgesel gösterimleri, konferanslar, sosyal sorumluluk projeleri, teknik gezi ve bir çok etkinlik düzenleyen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Yapı Topluluğu’nun (MUYAP) 28 Nisan - 1 Mayıs 2016 tarihleri arasında Malzeme Şenliği’16 etkinliğine ev sahipliği yaptığı anımsatıldı.

150’si şehir dışından olmak üzere 200 inşaat mühendisliği öğrencisinin yanı sıra firmalar ve akademisyenlerin de Malzeme Şenliği’ne katıldıklarının belirtildiği açıklamada, “Yeniliklere ve gelişime açık, hedefler doğrultusunda hemfikir, karşılıklı saygı ve sevgiye sahip, sosyal sorumluluk bilincindeki bireylerle; inşaat sektörünün gelişmesine yardımcı olmayı, üstlendiği ulusal sosyal sorumluluk projeleriyle çevresinde farkındalık yaratmayı, üniversite öğrencilerinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan MUYAP’ın amaçları arasında; öğrencilere takım çalışmasını ve görev bilincini aşılamak, öğrencilerin mesleki ve liderlik yeteneklerini geliştirmek, sosyal ve kendini ifade edebilen bireyler yetiştirmek ve inşaat mühendisliğiyle ilgili konferans ve seminerler organize etmek, geziler düzenlemek, inşaat mühendisliği alanındaki yenilikleri takip ederek öğrencilere sunmak, ülkemizde ve dünyada organize edilen fuarlara konferanslara katılımı sağlamak da vardır” denildi.

 

Üniversite de destekliyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nce yayınlanan mesjda, “Akademik düzeyde TİMÖB’17 etkinliğini destekliyoruz.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından, yapılan desteklere karşılık kurumlara Teşekkür Yazısı verilecektir” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X