Bugün Sedir Adası’nda …

​ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Bugün Sedir Adası’nda …
Bu içerik 389 kez okundu.

41’inci Turizm Haftası dolayısıyla Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden, haftanın amacına ve bugünkü açılış etkinlikleri ile düzenlenen ‘Instagram Yarışması’na ilişkin bir açıklama yapıldı.

41’inci Turizm Haftası’nın açılış etkinliğinin bugün Sedir Adası’nda yapılacağının belirtildiği açıklama şöyle:

“Ülkemizde en hızlı gelişen hizmet sektörleri arasında yer alan turizm konusunda toplumda farkındalığı arttırmak, doğal, tarihi ve kültürel varlıkları sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda; doğal, tarihi ve kültürel varlıklara yönelik konuları turizmde değerlendirmek, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ‘Turizm Haftası’ kutlanmaktadır.

 

Sarnıç Köyü Turnalı

arasında Doğa Yürüyüşü

‘Bacasız Sanayi’ olarak nitelendirilen turizm sektörü ilimiz açısından da büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda bu yıl 41’incisi düzenlenecek olan ‘Turizm Haftası’ ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 19 Nisan 2017 Çarşamba günü Menteşe’den Sarnıç Köyü’ne hareket edilecek olup, Sarnıç Köyü Turnalı arası doğa yürüyüşü gerçekleştirilecektir.

 

Sedir Adası’nda

Turnalı Köyü’nde öğle yemeğinin ardından tekne ile Sedir Adası’na hareket edilecek, burada Turizm Haftası kapsamında Valimiz Sayın Amir Çiçek’in açılış konuşmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirilecek, müteakiben Müdürlüğümüzce düzenlenen Instagram Yarışması duyurusu yapılacaktır.

 

‘Kedrai Antik Kenti’

Ardından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Diler tarafından ‘Kedrai Antik Kenti’ tanıtılacak ve gezilecektir.”

 

Instagram Yarışması

Açıklamanın son bölümünde, Turizm Haftası kapsamında düzenlenen Instagram Yarışması ile ilgili olarak şu bilgilere yer verildi:

“19 Nisan - 15 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak yarışmaya katılmak isteyenler, yarışmaya ait bilgi formuna Müdürlüğümüz web sitesi www.muglakulturturizm.gov.tr adresinden ulaşabilirler.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X