25 - 26 Kasım 2017

​ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

25 - 26 Kasım 2017
Bu içerik 416 kez okundu.

Milas’ta üç yıldır başarıyla yapılmakta olan Zeytin Hasat Şenliği’nin dördüncüsü için hazırlıklar başladı. Hazırlıkları yürütmek üzere oluşturulan alt komisyon toplantısında, Şenliğin 25 / 26 Kasım tarihlerinde yapılmasının üst komisyona önerilmesi kararlaştırıldı.

Milas 4. Zeytin Hasat Şenliği için oluşturulan alt komisyon ilk toplantısını MİTSO’da yaptı.

Toplantıya Milas Meslek Yüksekokulu’ndan Öğretim Üyesi ve Milas Kent Konseyi Başkanı Yard. Doç. Dr. Mehmet Günlük, Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Figen Çukur, Milas Belediyesi’ni temsilen Salim Tanış, MİTSO Temsilcisi Gülay Aytaç, Ziraat Odası Temsilcisi Ziraat Mühendisi Abdullah Öz, Şoförler Odası Temsilcisi Semihat Yalçıntaş, İlçe Turizm Müdürlüğü Temsilcisi Selda Sobucalı, TARİŞ Zeytin Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi Temsilcisi Elin Alpay, Labranda Zeytinyağı Temsilcisi Emin Öngel, Zeytindostu Derneği Temsilcisi Feridun Kaykı, Sınır Tanımayan Şefler Derneği AREGALA’nın Türkiye Başkanı Ahmet Çetin, Zeytinyağı Üreticileri Ali Osman Menteşe ve Mehmet Ateş katıldılar.

Toplantının başında komiteye başarılar dileyen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas zeytinyağının tanıtımının önemini vurgulayarak, “Milas zeytinyağına coğrafi işaret almayı başardık. Şimdi önemli olan bunun tanıtımını yapabilmek ve en geniş çevreye duyurulmasını sağlamak. Bu nedenle Zeytin Hasat Şenliğini çok önemsiyoruz” dedi.

Zeytin Hasat Şenliği alt komisyon toplantısında, şenliğin bu yıl 25 / 26 Kasım tarihlerinde yapılmasının üst komisyona önerilmesi kararlaştırıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X