MİTSO da ‘Turizm Haftası’nda stant açtı

​ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO da ‘Turizm Haftası’nda stant açtı
Bu içerik 483 kez okundu.

15 - 22 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan Dünya Turizm Haftası, Milas’ta da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İlçemizde, önceki gün Atapark’ta yapılan törenle başlayan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) da, açtığı stantta Milas’ın tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini sergiliyor.

Turizm Haftası açılış töreninin ardından Kaymakam Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Milas Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç, Milas SGK Müdürü Ömer Gülter, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer ve diğer protokol mensupları ile TURSAB Bodrum Temsilcisi Sevinç Gökbel MİTSO’nun standını ziyaret ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini her fırsatta ve her ortamda tanıtmaya çalıştıklarını belirterek, “Milas, kültür turizminin başkentidir. Çünkü; Milas’ta 27 antik kent ve örenyerinin olması ve bunlardan Uzunyuva arkeolojik sit alanı, Hekatomnos anıtmezarı ve lahiti ile Beçin ortaçağ kent kalıntılarının UNESCO’nun dünya mirası geçici listesinde olması Milas’a çok büyük bir önem katıyor. İlçe merkezinde Gümüşkesen’den Baltalıkapı’ya, Firuz Paşa Camisinden Ulucamiye, tarihi Milas evlerinden Macar evlerine dek görülmesi gereken pek çok tarihi ve turistik mekana sahibiz. Ayrıca bir doğa harikası olan Bafa Gölü ve Beşparmak Dağlarımız var. Çomakdağ köyleri evleri, giyim kuşam kültürü ve düğünleriyle olağanüstü bir kültür turizmi zenginliği oluşturuyor. Tarihten gelen mirasımız olan Milas halıları bir başka kültürel değerimiz. Ayrıca Kazıklı’dan Güvercinlik’e, Çökertme’den Ören Akbük’e kadar eşsiz güzellikteki kıyılarımız ve ülkemizin en temiz denizleri ile turizm için çok güzel yerler. İncirliin mağaramız bir başka zenginliğimiz. Bu kadar zenginliğe sahip olan Milas, kültür turizminin başkentidir. Biz de Milas’ın bu değerlerini anlatmak ve tanıtmak için her fırsatı değerlendiriyoruz. Her fuara yetişmeye çalışıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X