MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’dan uyarı ve teşekkür

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’dan uyarı ve teşekkür
Bu içerik 366 kez okundu.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, 16 Nisan referandumunun sonuçlarına ve 17 Nisan’dan itibaren başlayan ‘yeni dönem’e ilişkin yaptığı değerlendirmede, sandığa giderek oy kullanan vatandaşlara teşekkür edip ‘Evet’ iradesinin ortaya çıkmasıyla Türk Siyaseti yeni bir döneme girdiğine dikkat çekerek, “Tercihlerini yaparken ‘Evet’ veya ‘Hayır’ oyu vererek iradelerini beyan eden tüm vatandaşlarımızı ülkemizin eşit vatandaşları olarak gördüğümüzü ifade ederek sürdürdüğümüz referandum çalışmalarımızda bizleri bağrına basan tüm vatandaşlarımıza bir kez de bu vesileyle teşekkürlerimi arz etmek istiyorum. Çünkü tüm dünyanın dikkatini çevirdiği, çeşitli yönlendirme ve asılsız ve provokatif iddialarla milletin iradesine ipotek koymaya çalıştığı bir ortamda ‘biz’ olmanın gereğini harfiyen yerine getiren aziz Türk Milletine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan konuyla ilgili yazılı açıklamasında daha sonra şu görüşlerini dile getirdi:

“Toplumun daha da kutuplaşmasını tetikleyecek, siyasi çıkmazlara sebep olacak, sosyal hayatı sarsacak her türlü söylem ve davranışlardan kaçınmak tüm tarafların vazgeçilmez sorumluluğudur. Biz Türk Milletiyiz. Birliğimiz ve dirliğimiz en büyük teminatımızdır.

Bu vesileyle referandum sürecinde gerçekleştirdiğimiz ‘Evet Propagandası’ sürecinde bizleri yalnız bırakmayan MHP İl ve İlçe Teşkilatlarımıza, Ülkü Ocaklarımıza, STK’larımıza ve her şeyden önemlisi çok saygıdeğer hanımefendilere teşekkürü bir borç bilirim.

Diğer yandan; referandum oylamasının huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için gece gündüz demeden çalışan güvenlik güçlerimiz başta olmak üzere sandıklarda görev yapan tüm vatandaşlarımıza da teşekkürü bir borç bilirim.

Bu süreçte bizleri bağrına basan vatandaşlarımıza, gösterdikleri hoşgörü ve samimiyetten dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, Türk Milletinin ve devletinin geleceği için “evet” iradesini beyan eden aziz milletimize de şükranlarımı sunuyorum. Devlet diz çökmez!”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X