“Çocuklarımız geleceğimizin teminatı”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Çocuklarımız geleceğimizin teminatı”
Bu içerik 479 kez okundu.

Bir 23 Nisan geleneği olan sembolik makam devir-teslimi etkinliği kapsamında Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, başkanlık koltuğunu Emirbeyazıt İlkokulu öğrencilerine devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, geleneksel ve sembolik olarak makamların çocuklara bırakılması töreninde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün makamına Emirbeyazıt İlkokulu öğrencileri Naz Kasapoğlu, Asya Kolukısa ve Ali Efe Aybey oturdular.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan çocuklar, okulları ve yaşadıkları yerler için park, buz pateni, alt, üst geçit gibi isteklerini Başkan Gürün’e ilettiler ve Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bayramın değerini her zaman bileceklerini söylediler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, egemenliğin kayıtsız şartsız halka geçmesi ve Atatürk tarafından bütün dünya çocuklarına armağan edilen bir gün olması nedeniyle çok değerli olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, 23 Nisan nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı olan çocukların geleceğimizin teminatı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyucuları olduğunu da sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X