‘Aday Girişimciler’e Belgeleri verildi

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

‘Aday Girişimciler’e Belgeleri verildi
Bu içerik 472 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Muğla Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği “uygulamalı girişimcilik eğitimi”ni başarıyla tamamlayan 51 girişimci adayına başarı belgeleri düzenlenen törenle verildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, MİTSO’da düzenlenen törende konuşan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, girişimci adaylarına bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileyerek, “Sizleri kendi işyerlerini açarak Odamıza üye olmuş başarılı işadamları, işkadınları olarak görmek istiyorum” dedi.

Özer, daha sonra Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlamış olan 51 girişimci adayını kutlayarak başarı belgelerini verdi.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ve KOSGEB hibe desteği

MİTSO - KOSGEB işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılan 51 girişimci adayı; KOSGEB eğitimcilerinden Psikolog, Eğitmen, Eğitim Değerlendirme Uzmanı Besim Ogelman tarafından iki aşamalı olarak 22 - 25 Şubat ve 27 Şubat - 3 Mart tarihleri arasında, dörder günde toplam 35’er saat süreyle verilen eğitimi başarıyla tamamlamışlardı.

MİTSO - KOSGEB işbirliğinde 2017 yılı içinde 4 ayrı uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlenmiş ve bu eğitimlere toplam 109 kişi katılmıştı. Uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde;

1.Girişimcilik ve özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri,

2.İş planı kavramı ve öğeleri,

3.İş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları,

4.İş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar, konularında eğitimler verilmişti.

KOSGEB / MİTSO işbirliğinde düzenlenen eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci adayları kendi işyerlerini açtıktan sonra KOSGEB’den 50 bin liraya kadar hibe desteği, 100 bin liraya kadar da kredi alabilecekler. Hibe olarak verilecek destekle, işyerinin kirası ödenebilecek, personel gideri karşılanabilecek veya fatura karşılığında belgelenmek koşuluyla işyerinde kullanılan döşeme veya demirbaşların giderleri ödenebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X