MİTSO’dan etkili ve başarılı Milas tanıtımı

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

MİTSO’dan etkili ve başarılı Milas tanıtımı
Bu içerik 1040 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MİTSO) 26 - 29 Nisan tarihleri arasında düzenlenen İzmir Oliv Tech 7. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’nın açılışında; “stant düzenlemesi, farklı sunum yöntemi ve klasik müzik eşliğinde düzenlediği kokteyl”le büyük ilgi gördüğü ve beğeni kazandığı bildirildi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ilk gün fuarın en canlı ve hareketli standı olan MİTSO standını, aralarında Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Muğla eski Milletvekili Fevzi Topuz, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz ve Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava’nın da bulunduğu çok sayıda kişi ziyaret etti. Fuar açılışı için MİTSO tarafından Milas’tan bir otobüs kaldırılarak zeytin ve zeytinyağı üreticileri İzmir’e götürüldü. Konuklar, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer tarafından karşılandılar.

MİTSO, İzmir Oliv Tech 7. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’nda açtığı stant, çok büyük ilgi gördü. MİTSO’nun fuar girişindeki 100 metrekarelik standı özel olarak tasarlanarak dekore edilirken, MİTSO üyesi 8 şahıs ve firma burada zeytin ve zeytinyağı ürünlerini sergilediler. Sergilenen ürünler arasında Menteşe SOM, Zeybekler, Labranda, Dalından, Karianda, Divin, Çıngıloğlu, Beçin ve Kafkasör marka zeytinyağları çok büyük ilgi gördü. Yurtdışında katıldığı yarışmalarda pek çok ödüller kazanan Menteşe SOM zeytinyağlarının üreticisi Ali Osman Menteşe, MİTSO standını ziyaret eden konuklara zeytinyağı tadımı yaptırarak, iyi zeytinyağının özelliklerini anlattı. MİTSO standında konuklara Milas’ın yerel lezzetlerinden otlu tepsi böreği, çaykama, somata ve tarçın ikram edildi.

 

Kokteyl

Fuarın açılış günü olan 26 Nisan Çarşamba günü MİTSO standında 14 - 16 saatleri arasında bir de kokteyl düzenlendi. Kokteyle Milas Kaymakamı Eren Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Eski Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şube Başkanı Mehmet Sarban ve Gaziler, bazı muhtarlar, TARİŞ yöneticileri, İzmir’deki Milaslılar Derneği Başkanı Baki Öner ile İzmir’de yaşayan Milaslılar ve Milas’ta görev yapmış bazı bürokratlar katıldılar.

Fuarın ilk günü fuarın en yoğun ilgi gören, en hareketli standı MİTSO standı oldu. MİTSO standında yapılan sunum, sergileme yöntemi ve ürünlerin kalitesi adeta göz kamaştırdı.

 

TARİŞ

Öte yandan TARİŞ de, “Bu toprakların lezzeti Ege koleksiyonu” adıyla Kuzey ve Güney Ege’de TARİŞ kooperatiflerinin kendi yörelerinde ürettikleri 31 farklı zeytinyağını sergiliyor. Bunlar arasında TARİŞ’in Milas yöresinde elde edilen zeytinlerden çıkarılan zeytinyağı da “Milas” markasıyla sergileniyor.

 

MİTSO standı en çok ilgi çeken stant olmayı başardı

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, İzmir Oliv Tech 7. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı’na katılmanın önemine dikkat çekerek, “Burada, özellikle Ege ve Marmara Bölgelerinde üretilen zeytin ve zeytinyağı sergileniyor. Coğrafi işaret almış Milas zeytinyağının da bunlar arasında olması bizim için bir görevdir. Diğer yörelerin zeytinyağlarının arasında bizim de coğrafi işaretli Milas zeytinyağını göstermemiz önemliydi. Bunu yaptık. Hem de çok iyi yaptığımıza inanıyorum. Çünkü MİTSO standı, fuarda en çok ilgi çeken stant olmayı başardı. Fuar 29 Nisan’a kadar sürecek. Milaslı tüm zeytin ve zeytinyağı üreticilerini bu fuara davet ediyoruz” dedi.

 

MİTSO, yarın da Fuara otobüs kaldıracak

Öte yandan MİTSO, İzmir Oliv Tech 7. Zeytin, Zeytinyağı ve Zeytinyağı Teknolojileri Fuarı’na zeytin ve zeytinyağı üreten üyelerini götürmek için yarın saat 08.30’da Oda binası önünden bir otobüs daha kaldıracak. Fuara katılmak isteyen üyelerin adlarını Oda’ya yazdırması gerekiyor ...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Cevdet Kılınç     2017-04-28 MİTSO ya başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X