Milas, TEOG’da başarılı sonuçlar aldı …

A.Coşkun EFENDİOĞLU -

Milas, TEOG’da başarılı sonuçlar aldı …
Bu içerik 779 kez okundu.

26 - 27 Nisan tarihlerinde yapılan bu yılki TEOG sınavında ilçemiz öğrencileri tarafından çok güzel sonuçlar alındı. Resmi olmayan ilk sınav sonuç değerlendirmelerine göre, ilçemizdeki Özge Okulları’ndan 7 öğrenci 120 sorunun 120’sini de doğru yaptı. 14 öğrenci ise 119 doğru yaptı. Buna göre, sadece Özge Okulları’ndan sınava katılan 80 öğrencinin 7’si Türkiye birincisi, 14’ü Türkiye ikincisi oldu.

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Özge Okulu yöneticileri, “Bu yıl, tespit edebildiğimiz kadarıyla çok başarılı bir sonuçla karşı karşıyayız. Çok mutluyuz, gururluyuz. Bu başarıya imza atan öğrencilerimizi, velilerimizi, öğretmenlerimizi ve tüm Özge çalışanlarını yürekten kutluyor, hepsine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

Bu arada, devlet ortaokullarından TEOG’a girenlerden de başarılı sonuçlar geldi. Aldığımız bilgilere göre, Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu’ndan bir öğrenci 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırarak Türkiye birinciliğine ortak olurken, bir öğrenci de 119 soru ile Türkiye ikinciliğine ortak oldu.

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal da, “Bu yıl Milas’ta TEOG sonuçları oldukça iyi görünüyor. Şu anda bütün okullardan istatistikleri topluyoruz. Ama kesin rakamlar ortaya çıkana kadar 20 civarında bütün soruları bilen, 50 civarında ise bir soru hariç 119 doğru cevap veren öğrencimiz var. Geçtiğimiz yıllara göre başarı oranında büyük bir yükseliş olduğunu söyleyebilirim. Kısa süre sonra daha net bilgiler vereceğiz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X