24 Mayıs Çarşamba günü açılacak

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU -

24 Mayıs Çarşamba günü açılacak
Bu içerik 457 kez okundu.

Cumhuriyet Gazetesi çizerlerinden, Abdülcanbaz karakterinin yaratıcısı ünlü Karikatürist merhum Turhan Selçuk anısına Milas Belediyesi tarafından 2011 yılından beri düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda şimdiye kadar ödül almaya hak kazanmış karikatürler İstanbul’da sergilenecek.

İstanbul Karaköy’deki Schneıdertempel Sanat Mekezi’nde 24 Mayıs Çarşamba günü açılacak olan serginin koordinatörlüğünü İzel Rozental üstleniyor.

2010 yılında aramızdan ayrılan ve Milas Belediyesi tarafından 2011 yılından 2016 yılına kadar düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’ında ilk üç sırayı almış ve özel ödüllere layık görülmüş karikatürlerin sergileneceği sergi, 24 Mayıs Çarşamba günü saat 18’de açılacak.

Sergi, Çarşamba - Pazar günleri arası, 12.00 -18.00 saatleri arasında gezilebilecek. 2011 -2016 yılları arasında yarışmaya katılarak ödül almaya hak kazanan karikatüristlerin çizdiği 60 karikatürün beğeniye sunulacağı serginin açılışına Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yarışmada jüri üyeliğini üstlenen Kamil Masaracı, Turhan Selçuk’un sevenleri, karikatüristler ve sanat severler katılacak.

Türkiye ve dünya karikatürünün büyük ustası Turhan Selçuk anısına ulusal ve uluslararası alanda böylesine önemli bir yarışma düzenlemekten son derece memnun olduklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Bu yıl 7’ncisini düzenleyeceğimiz yarışmamıza ilgi her geçen yıl artıyor. Yarışmamız, Aydın Doğan ve Nasrettin Hoca Karikatür Yarışmalarının ardından şu anda 3. sırada gösteriliyor. Ulusal ve Uluslararası alanda bu denli öneme sahip olması ve önemsenmesi, usta yazarımız Yaşar Kemal’in ‘Turhan’ın büyüklüğü ününden değil, ünü büyüklüğünden gelir’ sözünün doğruluğunu bir kez daha göstermiştir. Usta çizerimize olan minnet ve vefa borcumuzu İstanbul’da düzenleyeceğimiz Karikatür Sergisi ile bir kez daha gösterme fırsatı sunan koordinatörümüz İzel Rozental’a, Shneıdertempel Sanat Merkezi’ne ve serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 24 Mayıs’taki açılışa Turhan Selçuk’un dostlarını ve tüm karikatür severleri bekliyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X