Uğur Terzioğlu MİTSO’yu ziyaret etti

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

Uğur Terzioğlu MİTSO’yu ziyaret etti
Bu içerik 575 kez okundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Milaslı işadamı ve Amerikan - Türk İş Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, Milaslı işadamlarıyla ihracatçılara çeşitli önerilerde bulundu. Terzioğlu, işadamlarının dünya ile rekabet edebilecek nitelikte kaliteli ve uygun fiyatlı mal üretirken ihracatçıların da az satıp çok kazanmak yerine çok satıp çok kazanmayı hedef edinmelerini önerdi.

MİTSO Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, ziyareti sırasında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’le görüşen Terzioğlu, Türk işadamlarına ve ihracatçılara çeşitli önerilerde bulundu. Türk işadamlarının dünya ile rekabet edebilecek nitelikte kaliteli ve uygun fiyatlı mal üretmelerini ve mal üretiminde devamlılığı sağlamaları gerektiğini belirten Terzioğlu, teknolojik ürünlerin üretimine önem verilmesini istedi.

Amerikan - Türk İş Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, “Türk işadamları dünya ile rekabet edebilecek nitelikte kaliteli ve uygun fiyatlı mal üretmeli. Üretimde devamlılık olmalı. Çünkü, özellikle ABD firmaları, sipariş verdikleri ürünü tam zamanında ve kesintisiz olarak almak isterler. Eğer ikinci, üçüncü siparişlerinde aksama, gecikme olursa hemen isteklerini iptal ederler. Bu nedenle üretimin mutlaka arka arkaya gelecek talepleri karşılayabilecek durumda olması gerekir” dedi.

Türk işadamlarının yeni teknolojik ürünlerin üretimine yönelmesi gerektiğini de vurgulayan Uğur Terzioğlu “Mutlaka yeni ihraç kalemleri oluşturmalıyız. Yeni teknolojiler geliştirerek yeni ve kaliteli ürünler üretmeliyiz. Üreticiler ve ihracatçılar az satıp çok kazanmaya tamah etmemeli. Az ürünü yüksek kâr marjı uygulayarak kazanç sağlamak yerine, tam tersine, kaliteli üretim yapıp düşük kâr marjı uygulayarak çok satmayı hedeflenmeli. Üretici veya ihracatçı çok satış yapınca tabii ki çok kazanacaktır. Önemli olan bir pazara girmek ve o pazarda tutunabilmektir. Dünyada yüksek kâr marjı uygulayarak az satıp çok kazanma devri bitti” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ise, Terzioğlu’na ziyareti ve önerileri için teşekkür edip “Çok değerli tavsiyeleriniz üyelerimiz için yol gösterici olacaktır. Biz de MİTSO olarak üyelerimizi her zaman kaliteli ve sürdürülebilir üretim konusunda teşvik etmeye çalışıyoruz. Üretimin sürdürülebilir olması çok önemli. Bunun ne kadar önemli olduğunu yaşayarak görüyoruz. Yurtdışından zaman zaman zeytinyağı talepleri alıyoruz. Ancak her yıl gelen talebi karşılayacak üretim garantisi veremediğimiz için ihracat bağlantısı yapamıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X