“Milas Süt Birliği, bölge ekonomisine önemli kazanımlar sağlıyor”

ÖNDER Haber / Melih KAŞKAR -

“Milas Süt Birliği, bölge ekonomisine önemli kazanımlar sağlıyor”
Bu içerik 1491 kez okundu.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Genel Başkanı Tevfik Keskin, beraberinde Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Münir Altınbaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Agit Haşimoğlu olmak üzere Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin’i makamında ziyaret etti.

Milas Süt Birliği Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Milas Süt Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nurettin Pinar ve Süt Birliği Genel Müdürü Soner Güney’in de hazır bulundukları ziyaret sırasında Milas Süt Birliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Merkez Birlik Başkanı Tevfik Keskin, “Merkez Birliğimizin en fazla üye sayısı bulunan birliklerden bir tanesi de Milas Süt Birliği. Milas Süt Birliği, yönetiminin önemli katkılarıyla her geçen gün üyeleriyle büyüyerek başta Milas olmak üzere bölge ekonomisine önemli kazanımlar sağlamaya devam ediyor. Milas Süt Birliği yönetiminin elde ettiği deneyim ve başarılar, Milas Süt Birliği Başkanlığı yanı sıra Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı görevini de sürdürmekte olan Ali İhsan Gezgin başkanım tarafından, Merkez Birlik üyesi diğer birlik yöneticileriyle paylaşılıyor. Ben başkanımızı ve onunla birlikte bu yolda bıkmadan usanmadan mücadele ederek çalışan yönetim kurulu üyeleri ile personellerini tebrik ediyorum” dedi.

Merkez Birlik Başkanı Keskin ve beraberinde bulunan yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin ise, “Gıda sektöründe çok geniş ve önemli bir alana sahip süt üretiminde ürecilerimizle birlikte emin adımlarla ilerlemeye çalışıyoruz. Birliğimiz ‘Bir İdik Birlik Olduk, Üreticinin Gücü Olduk’ sloganıyla yola çıktı. Bu sloganımızın ne kadar yerinde ve anlamlı bir ifade olduğunu da çalışmalarımızla gösterdik. Birliğimizin sağladığı güçle üreticilerimiz ekonomik ve manevi açıdan ayakta duruyor” dedi.

Sözlerini, Milas Süt Birliği olarak her geçen gün büyüdüklerine dikkat çekerek sürdüren Gezgin, Milas Süt Birliği’nin kendi alanında yatırımlar yapmaya devam ettiğini belirterek, Merkez Birlik yöneticilerine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 11. Etap Kırsal Kalkınma Yatırım Desteklemesi Programı kapsamında % 50 hibe desteğiyle Selimiye’de hayata geçirilecek olan yaklaşık 2 milyon lira maliyetli Çiğ Süt Yenileşim Merkezi hakkında da bilgiler verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X